Forum

SERVER 2008 UZAK MA...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SERVER 2008 UZAK MASAUSTU YAZICI PROBLEMI HAKKINDA

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@HakanSoydogan)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

SELAMLAR

WİN SERVER 2008 R2  KULLANIYORUM.BENIM PROBLEMIM SU UZAK MASAUSTU ILE BAGLANDIGINDA BAGLANAN TERMINALDE KI YAZICIYI OTOMATIK OLARAK GORUYOR VE YONLENDIRIYOR.FAKAT UZAK MASAUSTUNDE BAGLI IKEN BASKA BIR TERMINALDE KI YAZICIYA CIKTI GONDEREMIYORUM YANI KENDI UZERIN DEKI YONLEDIRIYOR VE YAZDIRABILIYORUM ANCAK UZAK MASAUSTUNDE BAGLI BASKA BIR KULLANICININ YAZICISINA GONDEREMIYORUM 

UZAK MASAUSTU KULLANICILARININ ISLETIM SISTEMLERI WİN 7 DIR

YARDIMLARINIZ ICIN TESEKUR EDERIM 

Gönderildi : 28/11/2011 13:14

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

SELAMLAR

WİN SERVER 2008 R2  KULLANIYORUM.BENIM PROBLEMIM SU UZAK MASAUSTU ILE BAGLANDIGINDA BAGLANAN TERMINALDE KI YAZICIYI OTOMATIK OLARAK GORUYOR VE YONLENDIRIYOR.FAKAT UZAK MASAUSTUNDE BAGLI IKEN BASKA BIR TERMINALDE KI YAZICIYA CIKTI GONDEREMIYORUM YANI KENDI UZERIN DEKI YONLEDIRIYOR VE YAZDIRABILIYORUM ANCAK UZAK MASAUSTUNDE BAGLI BASKA BIR KULLANICININ YAZICISINA GONDEREMIYORUM 

UZAK MASAUSTU KULLANICILARININ ISLETIM SISTEMLERI WİN 7 DIR

YARDIMLARINIZ ICIN TESEKUR EDERIM 

Yazıdırılamayan yazıcılarda yazdırmak isteyen kullanıcının ya da herkesin yazdırma yetkisi var mıdır ?

Yazıcı driver'ları terminal sunucusuna tanımlanmış mıdır ? 

Gönderildi : 28/11/2011 14:17

(@HakanSoydogan)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

EVET YETKILERI VAR

YAZDIRMAK ISTEDIGIM YAZICIDA EPSON LX300  SERVER 2008 E BIR TANE TANITTIM AMA KENDI UZERINDE OLAN LX 300 E GONDERIYOR DIGER PC DE KINE GONDEREMIYOR .

Gönderildi : 28/11/2011 14:53

(@m-cetindemirci)
Gönderiler: 36
Trusted Member

uzak masaüstüne bağlandığın Kullanıcının print server yetkilerini kontrol etmelisin, eğer rdp ye bağlanırken kullandığın user print server a dahil değilse bu sorun ortaya çıkabiliyor.

Gönderildi : 07/03/2012 17:06

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Forum kurallarına göre mesajı ve mesaj içeriğini küçük harfle yazmalısınız. Lütfen forum kurallarıan uyalım.

Gönderildi : 14/03/2012 13:31

Paylaş: