Forum

XP yi Etki Alanına ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP yi Etki Alanına Alırken Hata Veriyor

12 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,199 Görüntüleme
(@rahimcan)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

MErhaba

Server 2008 Enterprise üzerinde domainim var XP client 'ı Etki Alanına Sokmaya Çalışıyorum  etki alanının adını yazıyorum kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra oturum açma hatası veriyor . şifre doğru yazmama rahmet .

DC  

192.168.1.110   ip

255.255.255.0  mask

192.168.1.1   gateway

DNS 127.0.0.1 

XP

DNS 192.168.1.110 

Gönderildi : 26/11/2011 04:46

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

MErhaba

Server 2008 Enterprise üzerinde domainim var XP client 'ı Etki Alanına Sokmaya Çalışıyorum  etki alanının adını yazıyorum kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra oturum açma hatası veriyor . şifre doğru yazmama rahmet .

DC  

192.168.1.110   ip

255.255.255.0  mask

192.168.1.1   gateway

DNS 127.0.0.1 

XP

DNS 192.168.1.110 

Etki Alanı Adını Tam Yazıp Öyle Almayı Deneyin Mesela Serkan.local İçin Serkan Yazıp Deneyin Olmazsa Serkan.local Yazıp Deneyin Domain Administrator'un Şifresini Soracaktır Bilgileri Girince Alması Gerekir Eğer Almaz İse Hata Ekranını Bizimle Paylaşın... 

Gönderildi : 26/11/2011 13:34

(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member

bence daha önceden verdiğin İp ve Dns numaralarını silerek otomatik olarak alı işaretlersen sıkıntı cözülecektir.

Gönderildi : 26/11/2011 14:36

(@rahimcan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yazdığınız her 2 yöntemleri denedim ama malesef olmuyor .

verdiği hata tam olarak .

Etki alanı katılma girişimi sırasında aiağıdaki  hata oluştu  

Oturum açma hatası : b,linmeyen kkullanıcı adı veya hatalı parola 

Gönderildi : 26/11/2011 19:16

(@rahimcan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

localde domain adımda bir pc vardı , adını değiştirdim yime olmadı . server 2003 te hiç böyle bi sorunum yoktu . 

DOmains Admin grubuna dahil yeni bir user oluşturdum denedim yine olmadı .  

Gönderildi : 26/11/2011 22:43

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Öncelikle kontrol etmen gerekenler sorunlu pc üzerindeki TCP/IP ayarlarına gelin.Orada tüm ayarlar DHCP olarak ayarlı olmalıdır.Bunu kontrol ettikten sonra servisler 'den DNS Server hizmetinin çalıştığından emin olunuz.

Ayrıca sorunlu pc üstünden komut satırından DNS Server ip adresine ping atmayı deneyiniz.

ping xx.xx.xx.xx  gibi.

Aynı şekilde DC sunucunun ismiyle ping atmayı deneyiniz.

ping  xxxxx.local  gibi.

Son olarak komut satırından ;

nslookup  dc.domain.com   

gibi çalıştırıp tüm sonuçları bizimle paylaşınız.

Tüm bunlar eğer olumlu ise tekrar domain katmayı deneyiniz.

Saygılar,

Gönderildi : 26/11/2011 23:50

(@rahimcan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet DNS Çalışıyor . Etki Alanına Alma Aşamasında Bana Kullanıcı Adı ve Parola Ekranını Getiriyor . Ad ve Parola Yazdığımda Kullanıcı adı yada Parola Hatalı Hatasını gösteriyor .

Client PC den Ping Atabiliyorum Domaine de IP ye de .nslookup yaptığımda  DNS adresini doğru gösteriyor .

Gönderildi : 27/11/2011 00:37

(@erenkarakas)
Gönderiler: 61
Trusted Member

kardeşim kolay gelsin baya bir uğraşmışsın arkadaşlar açılamalı şekilde yardımcı olmuşlar aklıma gelen client ile server ldap ile konuşur ldap portu TCP'nin 389. yada ldap'a bağlı bir aksaklık olabilir bu sadece bir yorum.

Gönderildi : 27/11/2011 00:47

(@erenkarakas)
Gönderiler: 61
Trusted Member

kardeşim kolay gelsin baya bir uğraşmışsın arkadaşlar açıklamalı şekilde yardımcı olmuşlar aklıma gelen client ile server ldap ile konuşur ldap portu TCP'nin 389. yada ldap'a bağlı bir aksaklık olabilir bu sadece bir yorum.

Gönderildi : 27/11/2011 00:47

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Evet DNS Çalışıyor . Etki Alanına Alma Aşamasında Bana Kullanıcı Adı ve Parola Ekranını Getiriyor . Ad ve Parola Yazdığımda Kullanıcı adı yada Parola Hatalı Hatasını gösteriyor .

Client PC den Ping Atabiliyorum Domaine de IP ye de .nslookup yaptığımda  DNS adresini doğru gösteriyor .

Firewall Kapalımıdır Acaba Birde Yeni Bir User Oluşturup Bu User'a Domain Admin Yetkisi Verin Bununla Domain Ortamına Almaya Çalışınız ... 

Gönderildi : 27/11/2011 23:40

(@DizaynPlus)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhaba,

"localde domain adımda bir pc vardı" demişsiniz, bunu tam açar mısınız? Daha önceden yapılandırdığınız aynı etki alanına sahip sunucu mu vardı?

Domain'e dahil etmeye çalıştığınız XP client'in daha önceden katıldığı bir etki alanı var ise üyelikten çıkartınız, yeni etki alanı kısmına tam adını yazın. Gelen şifre ekranına tam bilgilerini giriniz. Bir alternatif,  denediğiniz şifre yine kabul etmezse sunucu tarafında şifreyi basit kombinasyonlara çekip tekrar deneyiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/11/2011 05:52

(@yetisbaskal)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Öncelikle PC herhangi bir domain üzerinde ise workgroup moduna al. İşlemden sonra mutlaka PC resetle. Aşağıdaki işlemleri uygula. 

Daha öncelerinde başıma aynı sıkıntı gelmişti, bazı DC sistemlerde her ikisinide .local şeklinde girmen gerekiyor.

etkialanı.local

kullanıcıadı.local

Bir de şunları dene

etkialanı / kullanıcıadı.local

etkialanı.local / kullanıcıdı

ve AD > Computer üzerinden PC nin ismine bak var ise sil. Yeniden AD ye düşsün.

Yine sonuç alamazsan, domain'e alma işleminden sonra user kısmı ekranında network kablonu çıkar ve o şekilde geçiş yap. PC yi yeniden açtığında user kısmında 000.kullanıcıadı şeklinde yer alıyor ise TMP oluşmuş demektir. Admin ile açıp 000 silersen User aktif hale gelmiş olur.

İnatçı DC sistemlerinde hep işime yaramıştır.

Gönderildi : 28/11/2011 07:27

Paylaş: