Anasayfa » Forum

Server 2003 ile kul...

Server 2003 ile kullanıcıları ağ üzerinden yönetmek  

RSS
Nihat İNCE
(@NihatiNCE)
Üye

Öncelikle Merhabalar. Ben Bilişim Teknolojileri bölümünde ücretli öğretmenlik yapmakdayım. Ağ işletmenliği dalı öğrencilerin e-posta sunucu dersine giriyorum. Zor zahmet exchange server 2003  programını server 2003 e kurdum. ben kurmuş olduğum server 2003 işletim sistemi ile labaratuvarda bulunan 20 PC yi yönetmek istiyorum ağda birde yazı kurmak istiyorum.

Bazı internet sayfalarından yardım alarak server rol kurulumlarını yaptım Fakat  xp işletim sistemi kurduğum Laptopu etki alanı içine alamadım ve nitekim aktive directory ile oluşturduğum kullanıcıyı ekleyemedim. 

Yapmam gerekenleri ana  başlıkları ile sıralayabilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar...

Alıntı
Gönderildi : 22/11/2011 22:15
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Kullanıcının ip adresi server ip adresi ile aynı segmentte , kullanıcının dns adresi serverin ip adresi olacak. Bu işlemden sonra serverde oluşturduğunuz kullanıcıyı domaine alabilirsiniz.Kullanıcı servere ping attığında ulaşılabilir durumda olmalıdır.Aldığınız hata nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/11/2011 23:08
Nihat İNCE
(@NihatiNCE)
Üye

Sizin yazdığınız bilgilerden ayarladım kullanıcı_adı@ince.com ve şifremi girdim etki alanına aldım.

Yeniden başladı ve serverda tanımladığım kullanıcı ile sisteme giriş yapabildim...

Hızlı cevabınız için teşekkür ederim . Önceki hata "etki alanı adı yanlış" şeklinde idi. Sizin dediğiniz gibi  dns Ip sini server ip yaptım oldu.. çok teşekkür ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/11/2011 23:42
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Sorununuzun çözülmesine sevindim.Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/11/2011 11:03
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol