Forum

Vekil ip ile RDP n...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vekil ip ile RDP nasıl yaparız ?

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
697 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

X.com isimli  server 2008 sunucumda windows firewall ayarlarına RDP kuralı oluşturup ,  sadece belirlediğim ip ' den  Remote Desktop yapılmasını sağladım.
Şunu yapmak istiyorum.
X.com : Remote Desktop yapabildiğim sunucum. Sadece 10.10.10.99 ip ' den gelen rdp isteklerine izin veriyor.
Y.com : 10.10.10.99 wan arkasındaki  , farklı lokasyondaki sunucu ve heryerden Remote dekstop  yapılabiliyor.
C.com : Benim bilgisayarım. 
Yukarıdaki senaryoda X.com sunucusuna rdp yapmak için her seferinde Y.com ' a rdp yapıp , ordan X.com ' a bağlanmam gerekiyor.
C.com ' dan Y.com ' a uzak masaüstü yapmadan , bir şekilde Y 'yi  vekil hale getirip , onun üzerinden X.com ' a    nasıl bağlanabilirim ?

Gönderildi : 10/11/2011 20:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba  ;

Sorduğum soruda yada senaryoda  teknik eksiklik  veya yanlışlık  mı var ?

Yorum yapıcak kimse yok mu ?

Gönderildi : 10/11/2011 22:18

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba  ;

Soru Biraz Karışık Olmuş Benim Tavsiyem Radmin Kullanman Olacak Vekil İşlemlerini Vs. Herşeyi Onun Üzerinden Yapabilirsin ...

Bir Çok Büyük Bilişim Ve Danışmanlık Firmaları Genelde Bu Programı Kullanır Bununda Security Kısmını Active Directory Üzerine Yönlendirip Oradan Kullanıyorlar.

Gönderildi : 10/11/2011 23:56

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

ilk bağlandığın yere vpn yapsan ve vpn den sonra clientın gatewayi burası olsa . bu şamadan sonra karşı tarafa rdp yapsan olur .. iş görür mü sizce ?

Gönderildi : 11/11/2011 01:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba  ;

Soru Biraz Karışık Olmuş Benim Tavsiyem Radmin Kullanman Olacak Vekil İşlemlerini Vs. Herşeyi Onun Üzerinden Yapabilirsin ...

Bir Çok Büyük Bilişim Ve Danışmanlık Firmaları Genelde Bu Programı Kullanır Bununda Security Kısmını Active Directory Üzerine Yönlendirip Oradan Kullanıyorlar.

Radmin , netsupport ve türevlerini uzun süre kullandım. Farklı   sistem ve network topolojilerinde , farklı lokasyonlarda birbirinden bağımsız işlem yürüttüğümüz için şuan vpn , radmin vs kullanım durumumuz yok.

Yukarıda  açık bir şekilde , proxy ile VPN kullanmadan  farklı lokasyondaki sunucuya   rdp ile bağlanmak istediğimi dile getirdim.

Bu kriterlere göre yanıt alabilirmiyim ?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 11/11/2011 01:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ilk bağlandığın yere vpn yapsan ve vpn den sonra clientın gatewayi burası olsa . bu şamadan sonra karşı tarafa rdp yapsan olur .. iş görür mü sizce ?

Evet sanırım olur .  Vpn '  i  Y.com (ilk bağlandığım sunucu) ' a kurmam gerekiyor sanırım.   Bu durumda örneğin İstanbul ' da ki sunucuya vpn yaparak , onun üzerinden ,  Adana , Diyarbakır , Ankara vs gibi uzak lokasyon sunuculara sanırım bağlanabilirim. Yanlışmıyım ?

VPN ' den uzak durmamdaki neden , bir çok farklı uç noktalara ayrı ayrı vpn kurmaktı. Ama sizin  dediğiniz mantıklı geldi.

En kısa sürede deneyip sonucu buraya yazarım .

Teşekkürler.

Gönderildi : 11/11/2011 01:21

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sorun çözülmüştür .

http://www.cozumpark.com/forums/thread/284889.aspx  

Gönderildi : 15/11/2011 01:56

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Sorun çözülmüştür .

http://www.cozumpark.com/forums/thread/284889.aspx  

Geri Dönüş için Teşekkürler Sorunsuz Günler... 

Gönderildi : 15/11/2011 02:51

Paylaş: