Forum

server 2003 termina...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 terminal erişim sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@servetdemirci)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

şirketimizde server 2003 64 bit std edition kurulu şantiyelerdeki kullanıcılarımız terminal üzerinden merkeze bağlanıyor 1 ay önce server değişimine gittik ve şu an kullanıcılarımız masaüstlerindeki rdp bağlantısına bastıkları anda çok bekliyorlar diğer serverımızda böyle bir sorun yoktu yeni servererımız ts lisanslarını diğer lisans sunucumuzdan almaktadır sorun için yardımcı olabilirmisiniz

iyi çalışmalar

Gönderildi : 10/11/2011 14:11

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

RDP clientte bağlanılan sisteme erişim hızınız nedir ? sizi karşılayan sistemin hızı nedir (band genişliği olarak) localde bu tip geçikme var mı ?

clientten isimden mi ip adresinden mi bağlanıyorsunuz ?

Gönderildi : 10/11/2011 14:38

(@servetdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

localdede aynı yavaşlığı yaşıyoruz bant genişiliğiyle ilgili bir sıkıntı olduğu düşünümüyorum eğer öyle bir sıkıntı olsa diğer 3 serverımızdada bağlantı sorunu yasarız fakat onlar gayet hızlı bağlanıyor.

Gönderildi : 10/11/2011 17:44

(@servetdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

localdede aynı yavaşlığı yaşıyoruz bant genişiliğiyle ilgili bir sıkıntı olduğu düşünmüyorum eğer öyle bir sıkıntı olsa diğer 3 serverımızdada bağlantı sorunu yasarız fakat onlar gayet hızlı bağlanıyor.

Gönderildi : 10/11/2011 17:45

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

ilk bağlantı sırasında mı yavaşlık var  ? bağlantıdan sonra çalışma hızınız normal mi ?

Gönderildi : 10/11/2011 19:52

(@servetdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet ilk bağlantıda ondan sonra bir sıkıntı yok

Gönderildi : 21/11/2011 12:51

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

evet ilk bağlantıda ondan sonra bir sıkıntı yok

Domain'e Member Sanırım Terminal Server'in Bence Şifre Doğrulama Bölümü Uzun Sürüyordur Buda Firewall'dan Kaynaklanabilir Veya Kullandığınız Anti-virus Programı Olabilir .

Ben Bir Yerde Karşılaştım Bu Sorun İle Audit Kayıtlarından Kaynaklanıyordu. Login Logoff Kayıtlarını Tutuyorlardı Log'lar Şişmişti. Audit Açıksa Sizde Bunu Bir Kontrol Edermisiniz. 

Gönderildi : 21/11/2011 13:44

Paylaş: