Forum

Windows 2008 R2 &qu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 R2 "Printer drive was not installed.Access Denied" Hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
576 Görüntüleme
(@AhmetSARIGUL)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Selamlar,

Öncelikle böyle bilgi dolu bir siteyi oluşturduğunuz için hepinize teşekkürler.

Benim problemime gelince başlıktan da anlaşıldığı gibi bir printer ekleme sorunu.Kısaca yapı hakkında size bilgi vereyim.

2003 bir file serverım vardı.Bunu win 2008r2 üzerine yeni bir VPS üzerine taşımaya karar verdim.File server üzerine eklenmiş network printerlar da bulunuyordu.

Ben şimdi bu yeni win 2008r2 sunucusu üzerine bu printerları network üzerinden eklemek istediğimde yukardaki hatayı alıyorum.Printerlar HP marka ve driverlarını 64 bit olarak hepsini sitesinden indirdim.Fakat printer driverini seçip add dediğimde bu problemi yaşıyorum.Belki aranızda bu problemin nasıl aşılacağı konusunda tecrubesi olan arkadaşlar vardır.Yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 05/11/2011 22:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Yükleme işlemini "Run As Administrator" olarak denediniz mi ? Bu işi yetkili bir hesap ile yaptığınızı zaten düşünüyorum ancak ek olarak UAC den dolayı yukarıdaki gibi bir deneme yapın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/11/2011 19:09

(@AhmetSARIGUL)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey CEvap için teşekkürler;

Aslında sorunun kaynağını daha önce bu sunucuya printer server aktif ettim.Daha sonra kaldırdım.Sanırım orada bir aptallaştı sunucu.Bende format atmak zorunda kaldım.Çünkü 2008 de diğer sunucularımda boyle bir problem yok idi.Şuan sorunsuz çalışıyor.

Teşekkürler.

Gönderildi : 10/11/2011 14:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Ahmet bey bilgi ve geri dönüş için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/11/2011 18:28

Paylaş: