Intranet yayınlama ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Intranet yayınlama sorunu  

RSS
AYKUT YILDIZ
(@AYKUTYILDIZ)
Üye

Selamlar Arkadaşlar;

fabrika içi intranet sayfası hazırladım IIS üzerinden yayını gerçekleştiriyorum fakat server'in ip si yazılarak gidebiliyorum.isim şeklinde gidebilmek için DNS ten nasıl ayarlar yada IIS ten nasıl ayarlar yapmam gerekmektedir?

Saygılarımla. 

Alıntı
Gönderildi : 02/11/2011 16:25
Hasan KOROGLU
(@HasanKOROGLU)
Üye

Dns Serverınız üzerinde Dns i açıp, forward lookup zones içerisinde yeni bir a kaydı oluştur.name kısmına browser üzerinden ne yazmak istiyorsan onu yaz, ip kısmına iis in bulunduğu server ın ip adresini yaz ve tamam de. dns server ı yeniden başlat. Client tarafında cmd üzerinden "ping domain" (tırnaklar olmadan) şeklinde yokla. ulaşamaz isen client tarafında "ipconfig /flushdns" yaparak dns bilgilerini güncelle ve tekrar ping at.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2011 16:44
Hasan KOROGLU
(@HasanKOROGLU)
Üye

iis üzerinden bir de ilgili web sitesinin üzerine sağ tıklayıp edit bindings kısmına dns üzerinde yeni oluşturduğun kaydı gir. ilgili görsellere  http://www.google.com.tr/search?q=iis+edit+bindings&hl=tr&biw=1920&bih=955&prmd=imvnsfd&source=lnms&tbm=isch&ei=nzuxTuruGs3qOYrnvZ4C&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CA0Q_AUoAQ  adresinden ulaşabilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2011 16:50
AYKUT YILDIZ
(@AYKUTYILDIZ)
Üye

Üstat çok teşekkür ederim dediklerini yaptım süper çalışmakta bu sefer tek sorun site sola yapışık çıkıyor şimdi onu araştırmakla uğraşayım birazda.

Tekrardan teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2011 19:46
Hasan KOROGLU
(@HasanKOROGLU)
Üye

Yardımcı olabildiğime sevindim.

Geri bildirim için de ayrıca teşekkürler. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2011 11:45
Cihad SUKRU YASAR
(@CihadSUKRUYASAR)
Üye

hocam bende boyle bir sorun yaşıyorum şu anda ip üzerinden yayın yapabiliyorum domain ekledim bindings kısmından da ayarları yaptım fakat hala  ulaşamıyorum domainimde isimtescilden name server oluşturdum ve nameserverlara sunucuyas bağlandığım ip adresini verdim sonrada o nameserverları domainin dns ayarları olarak atadım ama sayfaya domain isminden hala bağlanamıyorum acaba atladığım kısım neresi? windows server 2008 datacenter kullanıyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2011 18:17
Cihad SUKRU YASAR
(@CihadSUKRUYASAR)
Üye

hocam bu arada serverdan www.domain.com diye bağlanmak istediğimde bağlanabiliyorum başka bilgisayarlardan bağlanamıyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2011 18:19
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi
Paylaş: