Forum

Intranet yayınlama ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Intranet yayınlama sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
757 Görüntüleme
(@AYKUTYILDIZ)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar Arkadaşlar;

fabrika içi intranet sayfası hazırladım IIS üzerinden yayını gerçekleştiriyorum fakat server'in ip si yazılarak gidebiliyorum.isim şeklinde gidebilmek için DNS ten nasıl ayarlar yada IIS ten nasıl ayarlar yapmam gerekmektedir?

Saygılarımla. 

Gönderildi : 02/11/2011 17:25

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Dns Serverınız üzerinde Dns i açıp, forward lookup zones içerisinde yeni bir a kaydı oluştur.name kısmına browser üzerinden ne yazmak istiyorsan onu yaz, ip kısmına iis in bulunduğu server ın ip adresini yaz ve tamam de. dns server ı yeniden başlat. Client tarafında cmd üzerinden "ping domain" (tırnaklar olmadan) şeklinde yokla. ulaşamaz isen client tarafında "ipconfig /flushdns" yaparak dns bilgilerini güncelle ve tekrar ping at.

Gönderildi : 02/11/2011 17:44

(@hasankoroglu)
Reputable Member

iis üzerinden bir de ilgili web sitesinin üzerine sağ tıklayıp edit bindings kısmına dns üzerinde yeni oluşturduğun kaydı gir. ilgili görsellere  http://www.google.com.tr/search?q=iis+edit+bindings&hl=tr&biw=1920&bih=955&prmd=imvnsfd&source=lnms&tbm=isch&ei=nzuxTuruGs3qOYrnvZ4C&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CA0Q_AUoAQ  adresinden ulaşabilirsin.

Gönderildi : 02/11/2011 17:50

(@AYKUTYILDIZ)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Üstat çok teşekkür ederim dediklerini yaptım süper çalışmakta bu sefer tek sorun site sola yapışık çıkıyor şimdi onu araştırmakla uğraşayım birazda.

Tekrardan teşekkürler

Gönderildi : 02/11/2011 20:46

(@hasankoroglu)
Reputable Member

Yardımcı olabildiğime sevindim.

Geri bildirim için de ayrıca teşekkürler. 

Gönderildi : 03/11/2011 12:45

(@CihadSUKRUYASAR)
Gönderiler: 29
Trusted Member

hocam bende boyle bir sorun yaşıyorum şu anda ip üzerinden yayın yapabiliyorum domain ekledim bindings kısmından da ayarları yaptım fakat hala  ulaşamıyorum domainimde isimtescilden name server oluşturdum ve nameserverlara sunucuyas bağlandığım ip adresini verdim sonrada o nameserverları domainin dns ayarları olarak atadım ama sayfaya domain isminden hala bağlanamıyorum acaba atladığım kısım neresi? windows server 2008 datacenter kullanıyorum

Gönderildi : 03/11/2011 19:17

(@CihadSUKRUYASAR)
Gönderiler: 29
Trusted Member

hocam bu arada serverdan www.domain.com diye bağlanmak istediğimde bağlanabiliyorum başka bilgisayarlardan bağlanamıyorum

Gönderildi : 03/11/2011 19:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
http://www.hakanuzuner.com/index.php/video-iis-7-uzerinde-coklu-websayfasi-yayinlama-multiple-website-publishing.html

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/11/2011 20:17

Paylaş: