Forum

ID 10016 hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

ID 10016 hatası

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,012 Görüntüleme
(@recepkartaler)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı

“The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID”   COM Server application with CLSID {46063B1E-BE4A-4014-8755-5B377CD462FC}

loglarda boyle bır hata alıyorum bı lınk buldum orda nasıl yapıalcagı acıklanmıs.

1.     Administrtor Tool -> Component Service
2.     Dcom Config tabı genişletilir,
3.     Buradan  MSDTSServer100 com objesi seçilier,
4.     Properties ->   Security ->  Launch and Activate permissions tabı edit edilir,
5.     İlgili local SQL Agent bu buraya eklenir ve  enable local launch and Local activation tabı tıklanır.

ancak sorun su ki MSDTSServer100 com objesi ni bulamaadım. Sorunu nasıl çözebiliriz yada bu obje nerededir.

Gönderildi : 01/11/2011 14:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32982
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

İşletim sisteminiz nedir ?

Bulduğunuz çözüm sanırım bir sisteme özel olduğu için bulamıyorsunuz, yani şimdi size benim 46 ile başlayan GUID için çözüm önerimi başkasının bulup bende 46 ile başlayan bir GUID yok demesi gibi bir durum yani 🙂

http://www.wictorwilen.se/Post/Fix-the-SharePoint-DCOM-10016-error-on-Windows-Server-2008-R2.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/11/2011 23:48

Paylaş: