Forum

tarih saat problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

tarih saat problemi

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
570 Görüntüleme
(@osokmenli)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

herkese merhaba,

Forumlardaki bütün tarih saat lerler ilgili tüm konulara baktım fakat bir türlü sorunumu gideremedim.

windows 2003 server'a bağlı  10 adet ncomputing aptal terminaller uzak masaüstü olarak bağlı. Tarih doğru getiriyor fakat ne yaptım ettimse bir türlü saati düzgün getirtemedim. GPO ile yapmaya çalıştım yine olmadı. forumlardaki tüm konulardaki cevaplara baktım yine de tarih/saat olayını çözemedim. Acil yardım lütfen.

Teşekkürler 

Gönderildi : 31/10/2011 19:14

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hocam ncomputing cihazlardan bir tanesinin baglandigi userlardan birisi ile uzak masaustu baglandiginizda durum nedir ?

Gönderildi : 31/10/2011 20:47

(@osokmenli)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba,

normal bir pc ile uzak masaüstü bağlandığımda tarih saat problemi olmuyor. ama ncomputing ile bağlandığımda tarih doğru fakat saat yanlış geliyor. ncomputing ayarlarıda düzgün bir şekilde. sorunun ne olduğunu anlayamadım.

Gönderildi : 01/11/2011 13:38

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ncomputing cihazın uzaktan yapılan ayarları dısında ayarlarıda olabilir boot ederken bios gibi bir tus yardimi ile ayarlarına giriliyordu sanırım ordaki ayarları kontrol ettinizmi

muhtemelen zaman dilimi ile ilgili bir sıkıntı var gibi gorunuyor 

Gönderildi : 01/11/2011 17:15

(@osokmenli)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba,

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Ncomputing cihazının zaman dilimini kontrol edeceğim. Fakat kafama takılan başka bir sorun var. 

Şimdi elimde normal notebook var ve tarih saati yanlış örneğin: tarih 28.10.2009  saat 13:20 olarak gösteriyor. yine bu notebook la uzak masaüstü bağlandığımda server'ın tarih saatini getiriyor. Doğal olarak ncomputing'de de bunu yapması gerekmiyor mu?

Yada ben daha önce kalvye yi TR olarak regedit'ten yönlendirme yapmıştım(Daha önce EN geliyordu ne yaptım ettimse bağlandığımdaTR değilde EN geliyordu) aynı şekil de tarih saat ayarını yine yapabilmem mümkün mü acaba. 

Teşekkürler, 

Gönderildi : 02/11/2011 14:36

(@AsumanTuysuz)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba Ncomputing erişim cihazlarının içerisinde herhangibir saat tarih ayarı yoktur.

Ana makinenizden, ncomputing erişim cihazında sorun yaşadığınız kullanıcı adı ve şifresiyle oturum açtığınızdada benzer durumlamı karşılaşıyorsunuz?

Ana makineden bahsettiğimiz kullanıcıyla oturum açtığınızda tekrar tarih saat ayarlamasını yapıp denermisiniz?

sorununuz devam ederse Ncomputing erişim cihazlarının Türkiye distribütörü dojop teknoloji ile görüşebilirsiniz.

http://www.dojop.com/teknikdestek.aspx

İyi çalışmalar,

Gönderildi : 02/11/2011 20:58

(@osokmenli)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

Cihazlar ncomputing marka değil ama aynı ncomputing tarzı çalışan cihazlar. Dediğiniz gibi kullanıcıyı server üzerinde oturum açıp saat ayarlaması yaptım fakat yine aynı sorun var. Yani sorunum hala devam ediyor 🙁

Teşekkürler

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 03/11/2011 18:53

(@Anonim)
Gönderiler: 0

muhtemelen crack ürünler kullanıyorsunuz o nedenle bu tarz problemleriniz olacaktır.

Yakinda yasayacaginiz diger sorunlari bu videodan izleyebilirsiniz:www.dojop.com/crack.wmv

orjinal ürüne geçmenizi tavsiye ederim;

www.dojop.com/crackurun.pdf

Gönderildi : 03/11/2011 22:21

(@AsumanTuysuz)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba tekrardan,

Malesef her iyi teknolojinin kaderi, benzeriymiş gibi görünen başka markalar adı altında taklit edilmek.

Malesef diyorum çünkü taklit yerine yeni teknoloji üretselerde herkes o teknolojiden faydalansa.

Umarım çözersiniz sorunuzu ama son tavsiyem virüs taramasıda yapmanız.

İyi çalışmalar,

Gönderildi : 04/11/2011 20:25

Paylaş: