Forum

İstemci ile Sunucu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İstemci ile Sunucu arasındaki güven ilişkisi problemi

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
587 Görüntüleme
(@KenanKuralay)
Gönderiler: 161
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sistemimde kullanıcılar login olurken şöyle bir hata alıyor "The trust relationship between this workstation and primary domain failed "

Bu hatayı aldığında bilgisayarı;

Domainden çıkartıyorum

İsmini Değiştiriyorum

Active Directory / Computer kısmından ise eski ismini siliyorum

En son olarak bilgisayarı tekrar domaine alıyorum

Sonuç: Sorun çözülüyor fakat bir süre sonra 1 veya 2 gün sonra tekrar aynı bilgisayara aynı sorunu tekrarlıyor.

Sistem; 

Server: 2008 Server Standart Edition + Active Directory üzerinde

Client: Windows 7 ingilizce

Yardımlarınızı rica ederim 

Gönderildi : 27/10/2011 15:54

(@KenanKuralay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herhangi bir fikri olan yokmudur ? 🙁

Gönderildi : 27/10/2011 18:21

(@KenanKuralay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sanırım sıra dışı bi problem....

Gönderildi : 31/10/2011 00:50

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Dns Problemi Yaşıyorsun DNS Hata Loglarını Kontrol Edebilirmisin ??? Aynı Sorunu Bende Yaşadım DNS Ad Çözümlemesinde Sorun Algılıyor Sistem Güven İlişkisi Başarısız Diye Hata Verir. Event Log'ları Burdan Bizimle Paylaş İlgilenelim Gerekirse Bağlanıp Bakarım.

Gönderildi : 31/10/2011 01:22

(@KenanKuralay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

DNS loglarına bakıyorum herhangi bi şekilde hata vermiyor loglarda.  Hatta loglarda hiç hata görünmüyor hepsi bildirim amaçlı loglar.

Gönderildi : 31/10/2011 17:32

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member

hocam sanala  X bi dc krup 7 nin birisini oraya join edin.gözlemleyin aynı hatayı verecekmi..networkünüz wireless ağırlıklımı

Gönderildi : 31/10/2011 18:11

(@KenanKuralay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Networkumuzun alt yapısı kablolama CAT6 ile sağlanıyor.

70 tane PC var.  Aynı sorunu yaşayan sadece 2 Desktop var bu sorun için yukarıda bahsetmiş olduğum işlemleri yaptım.  Sonuç olarak şimdilik bi sıkıntı vermedi.  Bilgisayar isimlerinin arasında - sembolü vardı onu kaldırdım.  Şimdilik çalışıyorlar. Gözlemlemekteyim. 

Gönderildi : 01/11/2011 03:35

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Kenan Bey,

Sorularınıza belli süre yanıt alamadığınızda kendi kendinize cevap yazarsanız okunmamışlar düşer ve konunuza cevap verme süresi daha da uzar. Unutmayınız ki portalımızda size yanıt verecek değerli arkadaşlarım çalışan ve musait oldukca yanıt dönmektedir. Bu nedenle forumumuzda birde kural var "Acil v.b." konu başlığı açılmaması hakkında. Bu kuralda bedenle ortaya çıkmıştır. Her ne kadar konu başlığında bunu sergilememişseniz olsanızda kendi kendinize cevap vermenizde buna benzemektedir.

Sizden ricam biraz daha özverili olmanızdır. Mevcut durumunuza göre gelişmeleri bildirdikce yardımcı olmaya çalışalım.

Teşekkürler.

Gönderildi : 01/11/2011 04:05

Paylaş: