Forum

bladeserver saat ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bladeserver saat hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
479 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

intel bşade server'ım var. ekte görüldüğü gibi curren saat ile set time arasında 6 dk. fark var. set time kısmını ayarlasamda bir müddet sonra yine current timearasında 6 dk. fark yine oluyor. acaba set time kısmı saati nereden alıyor. burada 2008 r2 dc var. acaba serverdaki saati değiştirirsem sorun düzelirmi.

Gönderildi : 26/10/2011 13:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32986
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu makine DC mi ? Normalde member' lar saati dc den alıri, dc yide bir NTP server' a yönlendirmeniz gerekli, yoksa burada olduğu giib bios sorunlarından dolayı sistemler geri kalabilir, dc ile 5dk dan fazla zaman farkı oluncada kerberos kaynaklı sorunlar başlar. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/10/2011 23:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba hakan hocam

resimdeki dosya blade server daki date time ayarı. bu blade te 3 tane server var. ve toplam 3 tane esx var. bunlar da ayrı server .fakat tek dc var.

ben esx lede ntp ayarı yapınca da saat aynı oluyor. bu saatleri nereden aldığını çözemedim. acaba dc deki saati manuel değiştirsem sorun olurmu 

Gönderildi : 27/10/2011 15:02

(@ibrahimcekici)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Merhaba,

Blade ESX sunucular icin NTP server girilmediyse , saati sunucunun biosundan alacaktir. ESX uzerindeki VM lerde saati ESX ten almis olacak.

En saglikli yontem, hem ekran goruntusunu yolladiginiz kisimda blade sunucu icin Network Time Server girmek, hemde ESX sunuculariniza time server bilgisi girmek. Bu sekilde iki noktadan kontrol edilmis olur .Bu iki kontrolu sagladiktan sonra VM ler sorun yasamayacaktir.

Gönderildi : 27/10/2011 17:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba İbrahim bey

resme dikkat edecek olursanız. current saat doğru saat. fakat set edilmiş saat 7 dk. ileri. current saati nereden alıyor. bu saat doğru ama

set edilmiş saat yanlış. bu set silmiş saati cureent saat gibi olmasını işstiyorum 

Gönderildi : 27/10/2011 20:36

Paylaş: