Şifre ile açıl...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Şifre ile açılacak bir klasör oluşturma  

  RSS
Tayfun Akçay
(@TayfunAkcay)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Windows Server 2008 işletim sisteminin bulunduğu bir makinede paylaşıma açtığım klasörün içinde şifreli bir klasör yaratmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

 İstediğimi güvenlik ayarları görmüyor zira güvenlik ayarlarından izin verdiğim cliente oturan bu klasördeki dosyaları rahatlıkla görebilir. Bu yüzden oturumdan bağımsız varsa programsız sadece bilmesi gereken kişinin gireceği şifre ile açılacak bir klasör nasıl oluşturabilirim ?

 İyi çalışmalar, Saygılar. 

Alıntı
Gönderildi : 25/10/2011 14:10
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

EFS kullanabilirsiniz ama bu sizin dediğiniz gibi çalışmaz.

3rd parti bir yazılım kullanmadan da bildiğim kadarıyla Windows tabanındaki klasörlere parola koyamıyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/10/2011 19:49
Serdar Cakar
(@SerdarCakar)
Üye

Paylaşım izinlerinden bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Dosyaya ulaşmasını istediğiniz kişileri ekleyin, hatta okuma , yazma ayarlarınıda isteğinize göre düzenleyip yapabilirsiniz. Evet diğer kullanıcılar görebilir ama içine ulaşamazlar..

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/10/2011 19:57
Tayfun Akçay
(@TayfunAkcay)
Üye

[quote user="Serdar Cakar"]Paylaşım izinlerinden bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Dosyaya ulaşmasını istediğiniz kişileri ekleyin, hatta okuma , yazma ayarlarınıda isteğinize göre düzenleyip yapabilirsiniz. Evet diğer kullanıcılar görebilir ama içine ulaşamazlar..[/quote]

Merhaba,

Aslına bakarsanız bende bununla işimi görüyorum şimdilik. Ama yazımda da belirttiğim gibi x kişisinin bilgisayarına oturan farklı kişi ona özel klasörü rahatlıkla görebilir. İşte bende bu yüzden sadece şifreyi yazarak giriş arıyorum. 3ncü parti yazılımları bu konuda tercih etmiyorum. Klasör içindeki dosyalar çok önemli, bu tür programlar kendi uzantılarına çevirdikleri için herhangi bir sorunda dosyaları kaybetme riskimiz olabilir.

Eklemek isteyenler olursa çok memnun olurum. Saygılarımla.  

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/10/2011 20:52
Serdar Cakar
(@SerdarCakar)
Üye

Pardon ben orayı anlamamışım. Benim bildiğim kadarıyla da bu ancak 3rd parti yazılımlar ile oluyor fakat bahsettiğiniz nedenden ötürü bende hiç tavsiye etmem.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/10/2011 20:54
Paylaş: