Forum

windows server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2003 sp2 ağa gözatamıyor

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
450 Görüntüleme
(@ErolKaracay)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Windows server 2003 sp2 yüklü serverımız açıldıktan yarım saat sonra "ağa gözatamıyor" hatası veriyor.ağdaki pclerde serverı göremiyorlar.kurduğum service pack olmayan server 2003 güvenlik duvarı olmadığı için olsa gerek düzgün çalışıyor.ağa gözatamadığında güvenlik duvarına girmeye çalıştığımda da "ipnat.sys başka bir program tarafından kullanılıyor" diyor.sistemi yeniden kurdum yine hata verdi.network ten bulaşan bir solucan olabilir.mcafee ile taratma yapmama rağmen sorun çözülmüyor.Bu konuda ki yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler... 

Gönderildi : 22/10/2011 13:17

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

Birkaç sorum olacak:

- Computer Browser Servisi bu durumda çalışıyor mu?

- Bu hatayı aldığınız sırada Event Log'lara düşen bir hata var ise, burada kodu ve kaynağını yada hatanın içeriğini  paylaşabilir misiniz?

Muhtemelen network 'ten bulaşan bir virüs 'te olabilir.Eğer internet'e erişebiliyorsanız, artık güvenlik ürünleri üreten firmaların web sitelerinde Live Scan bulunmaktadır.Oradan bilgisayarınızı da taratabilirsiniz.Yada aşağıda linkini verdiğim Microsoft Safety Scanner tool 'u başka bir bilgisayardan indirip, bu server'a yükleyip, taratabilirsiniz.Windows Server 2003 desteği bulunmaktadır.

http://www.microsoft.com/security/scanner/en-us/default.aspx

Saygılarımla.

Gönderildi : 22/10/2011 14:04

(@ErolKaracay)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Evet hocam.internete erişebiliyor sadece local i görmüyor.bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra "generic host process win 32" hatası veriyor.verdiğiniz link i deneyeceğim.sonucu yazarım.teşekkürler....

Gönderildi : 22/10/2011 14:47

(@ErolKaracay)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Zaten şu an sistemde pek birşey yüklü değil.o yüzden sıfırdan temiz bir kurulum yapıyorum tekrar.tüm güvenlik güncelleştirmelerini yaptıktan sonra tekrar deneyeceğim.sizlerin tavsiye edebileceği bir yama veya antivirüs tarzı herhangibir birşey varmı?amaç virüsü temizlemek değil zaten tekrar bulaşıyor.Amacım virüsün server a ulaşamaması.network de dolaşan sality.aa ve conficker virüsleri vardı daha önceden.temizlediğimi sanıyordum ama sanırım başaramamışım.

Saygılarımla...

Gönderildi : 22/10/2011 16:04

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Zaten şu an sistemde pek birşey yüklü değil.o yüzden sıfırdan temiz bir kurulum yapıyorum tekrar.tüm güvenlik güncelleştirmelerini yaptıktan sonra tekrar deneyeceğim.sizlerin tavsiye edebileceği bir yama veya antivirüs tarzı herhangibir birşey varmı?amaç virüsü temizlemek değil zaten tekrar bulaşıyor.Amacım virüsün server a ulaşamaması.network de dolaşan sality.aa ve conficker virüsleri vardı daha önceden.temizlediğimi sanıyordum ama sanırım başaramamışım.

Saygılarımla...

bu sality ve confickerin bulasmasini engelleyen bir yamanın hala  yazılıp yayınlanmamış olması çok ilginç (microsoft tarafından ) 

Gönderildi : 22/10/2011 16:58

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Bu virüslerinde kendini güncellediğini düşünürsek, kesin çözüme ulaşmakta pek kolay olmasa gerek.

Microsoft Conficker ve Sality Virüsleri için yayınladığı ve yapılması gerkenleri anlatan makalelerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.En azından engellemek açısından da fikir verebilir.

Kaynak : www.microsoft.com

Gönderildi : 23/10/2011 01:14

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Daha önceden bahsedilen bir konu, 

http://www.cozumpark.com/forums/thread/66172.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/thread/259702.aspx  

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 24/10/2011 19:06

Paylaş: