Forum

Windows Server 'da ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 'da Ts Kullanıcılarına dışarıdan bağlanırken statik ip atamak

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@RamazanDAG)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba, terminal server'da şubeden bağlantı yapıyoruz. bizden şube dışında server 'a bağlantı kurulmasın istiyorlar. yani kullanıcılar

evlerinden ya da ofis dışından server 'a uzak masaüstü bağlantısı yapamasın istiyorlar.

şubenin ip adresini statik yollara nasıl atayabilirim.

kullanıcı ayarlarından statik yollar ata ne işe yarıyor. bunu nasıl yapabiliriz.

Gönderildi : 16/10/2011 14:35

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Merhaba şubenin ip adresini statik olarak 2 şekilde atayabilirsin. 1. si internet provider a telefon açarak yani ttnet yada kablonet, superonline, metronet gibi internet aldığın firmayı arayarak statik ip talebinde bulunuyorsunuz onlar size bir statik ip adresi sağlıyorlar. 2. yöntem ise No-IP denen bir tool yardmı ile http://www.no-ip.com/  adresine girip üye oluyorsun. sonrasında oradan kendine ücretsiz bir isim seçip bunu kendi listene ekliyorsun. no-ip nin toolunu indirip üyeik bilgilerini girdiğinde seçmiş olduğun alan adı ekrana geliyor. kullanıcılarına bu alan adını vererek ip adresin değişse bile sistemine erişmelerini sağlıyorsun.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 16/10/2011 16:21

(@RamazanDAG)
Active Member
Konu başlatıcı

Sanırım sorunumu anlatamadım.

ben merkezdeki server 'a uzak masaüstü ile bağlanan kullanıcıların bulundukları ofis dışından uzak masaüstü ile bağlanmasını istemiyorum. sadece tanımladığım şubeden uzak masaüstü bağlansınlar başka bir yerden girmesinler istiyorum.

Gönderildi : 16/10/2011 17:51

(@RamazanDAG)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba, sanırım sorunumu anlatamadım.

ben merkezdeki server 'a uzak masaüstü ile bağlanan kullanıcıların bulundukları ofis dışından uzak masaüstü ile bağlanmasını istemiyorum. sadece tanımladığım şubeden uzak masaüstü bağlansınlar.

başka bir yerden girmesinler istiyorum.

Gönderildi : 16/10/2011 17:53

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

şubelerine sabit ip al. sonrasında merkezdeki sistemine sadece o iplerin girişine izin ver firewalldan..

Gönderildi : 16/10/2011 18:33

(@SELiMKARASALiH)
Gönderiler: 3
Active Member

hocam okurken dikkatimi çekti bu bahsettiğin işlemi nasıl   yapabiliriz bilgi verebilir misin

Gönderildi : 22/04/2012 05:12

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Hangi marka firewall cihazın var, firewall üzerinde rule yazman gerek yanlızca şu ip üzerinden gelen 3389 isteklerine izin ver gibi

Gönderildi : 22/04/2012 17:31

Paylaş: