Forum

ad dc ile bağlantı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ad dc ile bağlantı sorunu

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,113 Görüntüleme
(@ferhatcoban)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba

domaine pc logon etmek istediğimde 'dizin hizmeti göreceli tanımlayıcılar havuzunun tümünü kullandı' diye bir hata veriyor. servera göz atığımda AD domain controler a bağlanamıyordu manuel connect domain controller diyerek tekrar bağlantı kurdum. windows 2003 server standart edition + exchange üzerinde. yani domaine yeni pc dahil edemiyorum, herhangi bir yapılandırma yapılmadan meydana geldi. loglara bakınca tekrar eden bu hatayı kopyalıyorum.2004 yılında kurulumu yapılmış bir server iyice şişti artık. exchange zarar vermeden ad yi yeniden yapılandırabilir miyim? 30 kadar kullanıcı var?

Event Type: Error

Event Source: Userenv

Event Category: None

Event ID: 1054

Date: 15.10.2011

Time: 08:36:43

User: NT AUTHORITY\SYSTEM

Computer:

Description:

Windows cannot obtain the domain controller name for your computer network. (The specified domain either does not exist or could not be contacted. ). Group Policy processing aborted. 

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

http://support.microsoft.com/kb/822053/tr   linkten çözüme ulaşamadım .

Gönderildi : 15/10/2011 11:42

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

exchange servera zarar vermeden yapılabilir. 

önce additional dc kurun ve bütün rolleri yeni makinaya taşıyın. bu taşımayı hemen yapmayın. adc kurduktan sonra birkaç gün birlikte çalışsınlar tam bir replikasyon sağlansın.

daha sonra adc'ye bütün fsmo rollerini verin. yine aynı şekilde birkaç gün çalışsınlar. daha sonra da exchange kurulu makina üzerindeki AD'yi kaldırın (dcpromo), kaldırırken dikkat edin ve bu son domain controller seçeneğini işaretlemiyorsunuz.

işte bu kadar...

Gönderildi : 15/10/2011 13:05

(@ferhatcoban)
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkürler mümin hocam çalışmaya başlıyorum o zaman. sonucu paylaşırım

Gönderildi : 15/10/2011 15:18

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

teşekkürler mümin hocam çalışmaya başlıyorum o zaman. sonucu paylaşırım

Aynı sorun bende de var, bu konuda bir şeyler yapabildiniz mi acaba ? Sunucuyu yeniden kurmak yerine, anı kurtarmak için neler yapılabilir ? En aazından, birkaç tane pc dahil edebilmem gerekiyor sisteme...

Gönderildi : 14/12/2011 12:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba Mümin hocam

exchange üzerinden dcpromo yapıldıktan sonra exchange makinayı yeni dc ye member yapmamız gerekecek dimi 

Gönderildi : 15/12/2011 13:11

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba Mümin hocam

exchange üzerinden dcpromo yapıldıktan sonra exchange makinayı yeni dc ye member yapmamız gerekecek dimi 

Domaine authentice olabilmesi için evet member etmelisiniz.

Gönderildi : 22/12/2011 23:38

(@ferhatcoban)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba 

ntdsutil metadata cleanup ile çözüme kavuştum, gereksiz veri parçaçıklarını temizledim, sorun çözüldü, domaine yeni kullanıcı ekleyebiliyorum.

Gönderildi : 17/01/2012 03:00

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

Bende ,DC üzerindeki AD Sites and Services boş geliyor ! Connect olamıyor da...

Gönderildi : 21/01/2012 16:54

Paylaş: