Forum

Windows 2000 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2000 server login sorunu

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
502 Görüntüleme
(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba bir müşterimde bulunan 2000 server ctrl+alt+del login ekranında şifreyi girdikten sonra otomatik olarak logoff yapıp aynı ekrana dönüyor tahminimce arka planda ya bir script ya bir dosya çalışıyor virus olduğu kesin fakat daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadığım için çözümede gidemiyorum başka bir pc den remote registry yaparak baktığımda winlogon değeri temiz görünüyor daha önce böyle bir sorun yaşamış olan varsa bilgisini paylaşırsa sevinirim teşekkürler.

Ps: Safe moddada aynı sonucu veriyor sadece uzaktan remote registry veya servis ve fiziksel sürücülerine bakma imkanım bulunuyor.

Gönderildi : 01/07/2008 18:18

(@ayhanarici)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Merhaba

Lisansında sorun olabilir.

Gönderildi : 01/07/2008 18:48

(@alperozdemir)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler fakat lisansında bir sorun yok otomatik olarak logoff eden birşey çalışıyor arka planda logon logoff loop şeklinde aratırsanda bilgi alabiliyorsun virus hakkında fakat hala çözüme ulaşamadım.

Gönderildi : 01/07/2008 18:53

(@sverdlov)
Gönderiler: 3
Active Member

sistemi safe modda açıp; msconfig komtunu kullanarak windows servis haricindekileri kaldırırmısın, sorun büyük olasılıkla çözümlenecektir.

dostça selamlar,

Gönderildi : 01/07/2008 19:53

(@alperozdemir)
Prominent Member
Konu başlatıcı

bu cevap içinde teşekkürler fakat safe moddada loop devam ediyor login olunamıyor .

Gönderildi : 01/07/2008 20:01

(@alperozdemir)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Uzun bir uğraşmadan sonra sorunu çözdüm ileride yaşayan olursa diye yazmak istedim.

hkey_local_machine \ software \ microsoft \ windows nt \ current version \ winlogon altındaki userinit path i c:\windows\system32\userinit.exe şeklindeydi bu dikkatimi çekmediği için fazla uğraşmadım fakat virusun xp sistemlerde bu yolu alakasız bir şekilde documents and settings e veya farklı path lere yönlendirip kendi exe sini çalıştırdığı okuyunca tekrar kontrol ettim ve windows 2000 olduğu için sistem bunu c:\winnt\system32\userinit.exe şeklinde değiştirdim şu an sistem sorunsuz açılıyor kafa yoran arkadaşlara teşekkürler.

Gönderildi : 01/07/2008 20:43

(@m_tasdemir)
Gönderiler: 1
New Member

merhaba arkadaşlar aynı sorunu dün akşamdna beridir bizde yaşıyoruz..fakat servera networkdende erişilemiyor alper beyin bulduğu çözümde bizim için işe yaramıyor yani ne güvenli kipte açılıyor makine nede normalde..bi fikri olan varmı yardımcı olabilcek..serverda önemli dosyalarda var...

disk yapısı raid oldugu için söküp başka bi yerede takamadım...

yardımlarınzıı bekliyorum

Gönderildi : 01/07/2009 19:53

(@uzeyir38)
Gönderiler: 1
New Member

Yeni bir döküman yönetim sistemi alarak ve temiz bir kurulum yaparak sorunu çözebilirsin

Gönderildi : 02/07/2009 03:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Erd commander ile sistemi açmayı deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 02/07/2009 03:58

Paylaş: