Anasayfa » Forum

domainde iken offic...

Bildirimler

domainde iken office ağı açma sorunu.  

RSS
batuhan demirdal
(@batuhandemirdal)
Üye

merhaba arkadaşlar;

ser2003 ent. kullanıyorum workgroup iken office prog. hızlı açıyor ancak domaine aldığımda office prog. örneğin word açmak için 3 dakika bekliyorsun.bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar,domainde olan pc ler çok ağı ofis açmakta.

Alıntı
Gönderildi : 11/10/2011 17:31
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Merhaba Batuhan bey;

Office programını sunucu (2003 ent.) üzerinde mi çalıştırıyorsunuz yoksa 2003 server var DC rolünde ve terminallerinizi bu domaine aldığınızda terminallerinizde mi sorun yaşıyorsunuz ? Sorunuzu tam olarak anlayamadım açıkcası. 

Sisteminizin DNS yapılandırmasını kontrol edin, varsa eksik güncellemelerinizi tamamlayın.  Ayrıca aşağıdaki başlıkları da incelerseniz benzer bir problem yaşıyor olabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/273619.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/thread/269812.aspx  

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/10/2011 20:57
batuhan demirdal
(@batuhandemirdal)
Üye

güncelleştirmeler tamam.office sunucum yok dc serverım var client lerde hepsinde office 2003 kurulu ancak domaine aldığımda örneğin word dosyası çok ağır açıyor.sanki birşeyi sorguluyor ama anlayamadım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/10/2011 12:45
SerkanTaş
(@SerkanTas)
Üye

Regedit Yetkileri İle c Sürücüsünün Yetkilerini Kontrol Edermisiniz Birde Domaindeki User Pcnin Local Admins Grubunda Eklimi ????

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/10/2011 15:58
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

[quote user="batuhan demirdal"]

güncelleştirmeler tamam.office sunucum yok dc serverım var client lerde hepsinde office 2003 kurulu ancak domaine aldığımda örneğin word dosyası çok ağır açıyor.sanki birşeyi sorguluyor ama anlayamadım.

[/quote]

Eğer bir önceki cevabımdaki linkleri incelediniz ve aynı sorunu yaşamıyorsanız DNS ayarlarınızı kontrol edin. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/10/2011 02:23
batuhan demirdal
(@batuhandemirdal)
Üye

teşekkür ederim arkadaşlar yetki ile alakalıymış.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/10/2011 11:48
Paylaş: