Forum

Windows 2008 access...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 access denied

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@aslan322)
Gönderiler: 26
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, konuyu forumda arattım. Aşağıdaki liknten inceledim. Şunu sormak istiyorum, Win 2008 ent üzerinde domain var, Dosya sunucunda paylaşıma açılmış klasör içinde başka bir klasör yetki ayarları ile oynadım. Bu sefer bir çok belgeye erişemiyorum.  Yetkilerini değiştirmek istediğimde Access denied diyor...Local sec policy aurdit object access succes işratledim yine olmadı.  Domain default group policy var. Administrator hesabından yapıyorum olmuyor. Bu konuda yardımcı olursanı çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

http://www.cozumpark.com/forums/162796/ShowThread.aspx#162796

Gönderildi : 06/10/2011 18:14

(@dali_sen)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Bahsettiğin makalede anlatılmış. Orada da belirtildiği gibi sahipliğini alırsan dizinin sorun hallolacaktır. Birde alt dizinlerdeki izinleri hatırlayamıyorsan üst dizinden Tüm Tüm bağımlı nesne izinlerini bu nesneden devralınabilen izinlerle değiştir seçeneği ile alt dizinlerdeki ayarları ayı yapabilirsin.

Gönderildi : 06/10/2011 20:26

(@aslan322)
Gönderiler: 26
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Trusted installer Administrator yaptım. Yine olmadı. yaklaşık 150 dosyaya etki etmiyor. Sahiplikleri görünmüyor. Sahiplik eklemek istediğimde Access Denied diyor. belgelere Tek tek Effective Permission dan ancak izin verebiliyorum. Klasöre etki edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 11/10/2011 12:11

(@BunyaminUNSAL)
Gönderiler: 9
Active Member

bende benzer bir sorunla karşılaşmıştım klasörler alt alta açıldığından dosya isimleri çok uzun oluyordu isimleri kısaltıp denedim sorunum öyle çözülmüştü.

Gönderildi : 11/10/2011 20:15

Paylaş: