Forum

site ile ilgili bir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

site ile ilgili bir sorum olcak öylece kaldım

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

simdi bir ana dc var 2 tane aditional kurdum birini ankaraya yollayacam diyerini izmire

site and servisten 2 tane site olustursam new site birini ankara desem diyerini izmir desem yaptığım aditional dc leri o site lara move etsem replicasyonu nasıl sağlarım ipler ana dc ninki 192,168,0,1

izmirdc 192,168,1,1

ankaradc 192,168,2,1 yaptım ama replicasyon sırasında bu hatayı verdi

one or more of these active directory connections are between domain controllers in differents

sites,active directory will attempt to replicate across these connections.for information obout

how to verify replication , see help and support

veyada site ayırmasam aynı site nin icinde calıstırsam babalar gibi nedersiniz aynı site icinde replicasyon basarılı oluyor

Gönderildi : 30/06/2008 20:07

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Bu iş böle yapılmaz !!!

Root DC de bir system state backup alınır.

Merkezden Site bölgeelri için networkler oluşturulur siteler oluşturulur.

ADC olacak makinalara gerekli ipler verilir ve bölgelere ya götürülür yada gönderilir. ( göndericekseniz sizin uzaktan baglanmanızı saglıyacak yazılımlar şart olur teamviewer yada logmein tarzı yada RDP gibi )

ADC olacak makina yerine ulaştıgında /adv komutu ile promoto edilir ve her şey olması gereken gibi gerçekçi olur.

Gönderildi : 30/06/2008 23:39

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

abi anladıysam arap oluyum eser hocam simdi aslında site dc ler önce yakında aditional kurulur sonra uzaga götürülür sonra site tasınır bunu biliyorum başka olup tarzını bilmiyorum yani ilk yazdığım tam acıklaması aslında tam okumadınızmı nedir anlamadım hocam yan nasıl yapabilirim başka acilen bana öğretin rica ediyorum bu hafta sonu yapıcam bu isi diyer aditionlar sorunlu kaldırıp saglam dc nin üzerinde aditional kurucam ip aralıkları 1.3

2.3

0.3

olucak önce aynı ip aralığında verirrim sonra oraya götüürüp ipsini bu sekil yaparım

Gönderildi : 01/07/2008 03:41

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

çözdüm yaa sitelere ayırdıktan sonra site link veriyorum dakikasını ayarlıyorum schudule ayalıyorum cost degerini sabit 100 veririm subnetlerini ayarlarım oldu bitti gece yaptığım testler basarılı çıktı çalıstı tek kalan uzaklardan bana dc gelccek ben kaldırıp yeniden yükliyecem

Gönderildi : 01/07/2008 11:32

Paylaş: