Forum

server ag paylaşımı

Bildirimler
Hepsini Temizle

server ag paylaşımı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@erkankunefeci)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar şirketimizde 2008  server üzerine kurulu bir domain yapımız var arkadaşlar şöle bir sorun yaşmaktayım bilisayarlar birbirini görüyor ping atıyor çalıştırdan \\ismini  yazdıgımda bağlanıyor .Ağ kısımına baktıgımda bütün bilgisayarlar gözüküyor gözüktüğü zaman ordanda girebiliyorum.Ama öle bir durum oluyorki bazen ağdaki bilgisayarların birkacı gözükmüyor.Gözükmeyen bilisayarlar sürekli aynı olan değil.Bazen görünüyor bazen görünmüyor.Gözükmediği zamanda çalıştırdan \\isim yazarak bağlana biliyorumBu durum neden kaynaklanıyordur.Yardımınız için şimdiden teşşekkürler

Gönderildi : 28/09/2011 20:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33018
Illustrious Member Yönetici

Erkan bey merhaba,

Bu ciddi bir sorun olmayıp muhtemel network altyapınız ile ilgilidir. Kablolamanın ve switchlerin sağlıklı olduğunu kontrol etmenizde fayda var, işletim sistemi ayarlarını söylemiyorum çünkü bir görünüyor bir görünmüyor ise bu ayarlardan değil başta switch veya kablolamadan kaynaklıdır. Ancak bu görünmeyen makinede aşağıdaki ayarları deneyebilirsiniz.

1. Click Start menu and open Control Panel.

2. Open "Network and Sharing Center" and click "Change advanced sharing settings" option in the left panel.

3. In domain profile, please select "Turn on Network discovery" and save the settings.

4. Click Start menu

5. Click "Start", go to run, type "services.msc" (without quotation marks) in the open box and press Enter.

6. Click Continue button to verify the administrator permission.

7. Right click Computer Browser Service and choose Properties.

8. On General tab click Start.

9. Choose Automatic next to Startup type.

10. Click OK.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/09/2011 22:42

(@MuharremTurk)
Gönderiler: 203
Reputable Member

Merhabalar,

Bende aynı sorunu networkteki Windows 2003 PDC çöktükten sonra yaşamaya başladım. FSMO rolleri ADC üzerine aktardık, replikasyon sorununu ntdsutil ile ortadan kaldırdık. Fakat yukardaki aynı sorun bizdede mevcut, bunu nasıl aşabiliriz?

Windows 7 makinelerde bahsettiğiniz durum aktif ve sadece win7 makineler birbilerini görebiliyor. XP ve 2003 makineler, sadece kendilerini görüyor.

Gönderildi : 29/06/2012 13:32

(@MuharremTurk)
Gönderiler: 203
Reputable Member

Bu sorunu aşağıdaki konuda çözüme ulaştırdık.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/336829.aspx

Gönderildi : 29/06/2012 19:04

Paylaş: