Forum

iScsi data kayıp.

Bildirimler
Hepsini Temizle

iScsi data kayıp.

Sebahattin KÖSE
(@SebahattinKOSE)
Üye

Windows Storage server kurulu NAS üzerindeki disklerime iScsi initiator ile bağlanıyorum. Sorunum bu disklerdeki verilerimin kaybolması. Disklere bağlanıyorum fakat yazdığım dosyalar bir süre sonra gözükmüyor. Sorun ne olabilir?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 22/09/2011 02:00
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Sebahattin KÖSE"]Windows Storage server kurulu NAS üzerindeki disklerime iScsi initiator ile bağlanıyorum. Sorunum bu disklerdeki verilerimin kaybolması. Disklere bağlanıyorum fakat yazdığım dosyalar bir süre sonra gözükmüyor. Sorun ne olabilir?[/quote]

ISCSI başka bir sistemde mount edince durum aynımıdır ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/09/2011 04:23
Sebahattin KÖSE
(@SebahattinKOSE)
Üye

[quote user="Ertan ERBEK"]

[/quote]

NAS' ın kendi üzerinden baktığımda da dosyaları göremiyorum. Bu durum belli bir süre sonra gerçekleşiyor. Alan NTFS formatlı. Diğer mount işlemlerinde de görünmüyor.  

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 22/09/2011 07:34
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Sebahattin KÖSE"][quote user="Ertan ERBEK"]

[/quote]

NAS' ın kendi üzerinden baktığımda da dosyaları göremiyorum. Bu durum belli bir süre sonra gerçekleşiyor. Alan NTFS formatlı. Diğer mount işlemlerinde de görünmüyor.  

[/quote]

Başlık özeti ve veri özetinin hem ISCSI sunucuda hemde bağlı olduu sunucuda açık olduğuna emin olun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/09/2011 12:04
Sebahattin KÖSE
(@SebahattinKOSE)
Üye

Bağlı sunucuda ilgili ayarı yaptım. Fakat ISCSI sunucuda nasıl bunu nasıl yapabilirim?

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 22/09/2011 14:31
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Sebahattin KÖSE"]Bağlı sunucuda ilgili ayarı yaptım. Fakat ISCSI sunucuda nasıl bunu nasıl yapabilirim?[/quote]

Hocam sunucuya göre değişiyor, markası ne ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/09/2011 15:07
Sebahattin KÖSE
(@SebahattinKOSE)
Üye

[quote user="Ertan ERBEK"]

[quote user="Sebahattin KÖSE"]Bağlı sunucuda ilgili ayarı yaptım. Fakat ISCSI sunucuda nasıl bunu nasıl yapabilirim?[/quote]

Hocam sunucuya göre değişiyor, markası ne ?

[/quote]

HP x1600 - Windows Storage Server 2008 R2 .. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 22/09/2011 15:21
Paylaş: