Forum

Terminal Server eri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server erişim lisansı olmadığından.. hatası veriyor.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@OzcanGazi)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aynı lokasyondaki 4 PC 'den bir tanesinde "mcsts" ile uzak bağlantı yapılmaya çalışıldığında "Bu bilgisayarda terminal server erişim lisansı olmadığından terminal server'a erişim sağlanamıyor" hatası alıyorum. Dış IP 'si aynı olan diğer servera bağlantı yapılabiliyor. Diğer server ile aradaki tek fark portunun farklı olması.

Ben bu sorunu nasıl çözebilirim.

Saygılar. 

Gönderildi : 19/09/2011 15:28

(@OnurPULGAT)
Gönderiler: 136
Estimable Member

Terminal server üzerinde kaç kişi bağlı kullanıyor ve işletim sistemi nedir acaba ?

Gönderildi : 19/09/2011 17:07

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Aynı lokasyondaki 4 PC 'den bir tanesinde "mcsts" ile uzak bağlantı yapılmaya çalışıldığında "Bu bilgisayarda terminal server erişim lisansı olmadığından terminal server'a erişim sağlanamıyor" hatası alıyorum. Dış IP 'si aynı olan diğer servera bağlantı yapılabiliyor. Diğer server ile aradaki tek fark portunun farklı olması.

Ben bu sorunu nasıl çözebilirim.

Saygılar. 

Merhaba,

İki çeşit bağlantı yapmamız mümkündür.

• Remoter Administration Mode : Varsayilan olarak Server 2003 kurulu oldugunda Remote Admin modulu yüklü gelir ve kullanilabilmesi için lisans servisine basvurmasi gerekmez.Remoter Administration Mode ile aynıanda en fazla 2 kullanıcı bağlantı yapabilir.Yönetim ve denetleme amacıyla kullanılacağından çok fazla kullanıcıya gerek yoktur.
  • Application Mode :  Uygulama çalıştırma ve sunucu üzerinde işlem yapmak için kullanılan moddur. Sunuculara bağlantı yapabilmek için Windows Terminal Services yüklenmiş ve çalışır durumda olması yeterlidir. Uzaktan bağlanabilme yetkisine sahip tüm kullanıcılar sunucuya uzaktan login olabilir ve hepsi aynı anda birbirinden bağımsız uygulama çalıştırarak işlemlerini gerçeklestirebilir.

Alınan CAL lisansa göre remote bağlantı yapılır.

Buna göre yapıdan biraz bahsedebilir miniz? 

Gönderildi : 20/09/2011 16:33

Paylaş: