Forum

Server 2008 IBM Pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 IBM Proprinter II Yazıcı Problemi !!!

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
768 Görüntüleme
(@HakanAKGUN)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Server 2008 Standart X64 üzerine, remote ile Xp, W7 'li kullanıcılar bağlanıp program kullanıyorlar. Kendilerine bağlı olan Oki nokta vuruşlu yazıcılarına da çıktı gönderiyorlar. Yazıcıları IBM proprinter II olarak tanıttım fakat server 2008 üzerinde IBM pro printer seçeneği yok. Program da Ibm proprinter II letter ayarlarına uyarlanmıştı. Şimdi bu yazıcıyı nasıl 2008 e tanıtabilirim ???

Gönderildi : 12/09/2011 21:01

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Kullandığınız sunucu Terminal Server servisi olarak mı hizmet veriyor? Eğer TS servisi kurulu ise Easy Print özelliğini tam sizin için biçilmiş kaftan. Easy Print özelliği ile client ta kurulu yazıcı driversiz olarak TS ye map edilmekte. Arada değişik converter işlemleri uygulanarak sorunsuz yazdırma hizmeti almanız hedeflenmiştir.  Asağıda linkini vereceğim makaleyi incelemenizi tavsiye ederim. http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/10/03/windows-yazd-rma-s-re-i-ve-rhs-easy-printer.aspx   

Eğer TS servisi kurulu değilse başka bir 2008R2 sunucuya Print Server servisini kurup bunun üzerine tüm yazıcılarınızı kullanıcı bazlı tanıtımını GPO ile dağıtımını yapabiliriz Bu işlem için portalımızda yer alan http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2011/09/11/windows-server-2008r2-print-server-y-netimi.aspx makaleden faydalanabilirsiniz. Windows Server 2008R2 Print Server servisinin en büyük artısı büyük bir yazıcı destek havuzunun bulunması. En azından doğru yazıcı driver i yoksa bile uygun olabilecek generic driver lar ile sisteminizin çalışmasını sağlayabilir.

Yok eğer bu çözümlerin hiç birini kullanmak istemiyorsanız. yazıcıyı kurarken driver olarak "Generic Text" secin. kurulum bittiğinde tum ince ayarları elle yapmanız gerekmektedir. Zahmetli ve uğraştırıcı bir yol sizi bekliyor. Ben bu şekilde kendi nokta vuruşlu yazıcılarımı çözdüm. Eğer işletim sisteminizi 2008R2 ye upgrade ederseniz bircok driver sorunundan kendiliğinden kurtulmuş olursunuz

Gönderildi : 13/09/2011 13:20

Paylaş: