Forum

Açılışta wirel...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Açılışta wireless disable etmek

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, ben bazı kullanıcılardaki wireless'ı disable yapmak istiyorum. Mesela her açılışta kullanıcıların admin yetkisini kontrol ediyor logon.bat ile admin kalmışsa user'a çekiyor. Ona wireless'ı disable edecek bir kod ekleyebilir miyim? Bazı kişiler için yapacağım çünkü genel birşey yapmayacağım. Server 2003 var sistemimizde.

Gönderildi : 12/09/2011 15:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

GPO üzerinden bunu yapabilirsiniz. bir tane Wireless Network GPO oluşturabilirsiniz. Ve bu GPO'yu kimlere uygulamak istiyorsanız Security filter yaparsınız. Etkilenecek olan kişileri bir gruba dahil edersiniz ve o grubu da GPO'nun Security filter kısmında tanımlarsınız.

kolay gelsin

Gönderildi : 12/09/2011 16:25

(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

GPO üzerinden bunu yapabilirsiniz. bir tane Wireless Network GPO oluşturabilirsiniz. Ve bu GPO'yu kimlere uygulamak istiyorsanız Security filter yaparsınız. Etkilenecek olan kişileri bir gruba dahil edersiniz ve o grubu da GPO'nun Security filter kısmında tanımlarsınız.

kolay gelsin

Security Settings altında wireless network policy'den sadece iki bilgisayar arası aktif olsun şeklinde ayarlardım. Fakat filter'ı bulamadım.

Gönderildi : 12/09/2011 17:16

Paylaş: