Forum

Group Policy ile ya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy ile yada başka yöntemle

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Kullanıcıların proğram yüklemelerini ve kaldırmalarını yasaklamayı nasıl yapabilirim vede yapmaya çalıştığında kendime göre uyarı ekranı çıkarabilirmiyim son olarakta bazen duyuru yayınlamak istiyorum yani ekranda kısa süreliğine uyarı çıkmasını istiyorum yapılabilirmi

Herkese teşkkürler

Gönderildi : 10/09/2011 01:38

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Domain User yetkisine sahip kullanıcılar, Local Administrator Grubunun üyesi yapmadığınız sürece bu yetkiyelere sahip olamayacaktır.

W7 ile bilitek gelen UAC özelliğini aktif duruma getirmenizde yeterli olacaktır.

Duyurlar içinse ne yapmak istediğinizi detaylandıtrırsanız genişletebiliriz. Ama temel bilgilendirme yöntemleri mail veya bir portal kullanmanızı önereceğim.

Gönderildi : 10/09/2011 01:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Aslında şöle örnek vereyim duyuru için 30 dk sonra  çalışma nedeniyle server kapanacaktır.Gibi

Gönderildi : 10/09/2011 02:09

(@handbreake)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhaba,

Windows'un daha önceki versionlarında kullanılan messenger servisi tarzı bir şey arıyorsunuz anladığım kadarıyla. Ben daha önce  winnosent adında çok küçük bir uygulamayı client'larda otomatik başlayacak şekilde düzenlemiştim. Bu uygulama messenger servisinin yaptığı işi yapıyor, gönderilen mesajları algılayıp kullanıcının sağ alt köşesinde turuncu bir pencere içerisinde gösteriyor. Mesaj göndermek için de yine aynı siteden "sent" isimli küçük bir uygulama var, o işinizi görecektir.

web:  http://www.winsentmessenger.com/download/

Kullanıcılara kurmanız gereken:   WinSent Innocenti (msi paketi de çıkmış)
Mesaj göndermek için kullanmanız gereken:  Sent 1.2.7

Gönderildi : 29/09/2011 14:39

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Aslında şöle örnek vereyim duyuru için 30 dk sonra  çalışma nedeniyle server kapanacaktır.Gibi

net send komutunu kullanabilirsiniz 

http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/net_send.mspx?mfr=true

Gönderildi : 29/09/2011 14:53

Paylaş: