Forum

Server 2008 DHCP Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 DHCP Kurulum Sonrası Server.CreateObject Problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@Battal-Gazi)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar öncelikle sorunun yerinin burası olduğunu düşünüyorum çünki sorunumun %99 u sanırım sunucu kaynaklı Dün Server 2008 R2 Sunucuya DHCP Kurdum,Kurulumdan önce J.Mail bileşeni ile asp üzerinden mail gönderebiliyordum şu an Microsoft VBScript çalýþma hatasý hata '800a01ad' ActiveX bileþeni nesne oluþturamýyor hatası alıyorum regedit üzerinden jmail.Message değerini buldum ve tüm kullanıcılara tam denetim izini verdim yine sonuca ulaşamadım bileşenin dll sini kayıt defterine regledim yine olmadı DHCP kurulumundan önce hiç bir hata yoktu zaten sunucuyu asp ve asp.net çalıştırmak üzere kurdum bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bu konu hakkında yardımcı olmalarını rica ediyorum Teşekkür Ederim.

Gönderildi : 08/09/2011 20:10

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba arkadaşlar öncelikle sorunun yerinin burası olduğunu düşünüyorum çünki sorunumun %99 u sanırım sunucu kaynaklı Dün Server 2008 R2 Sunucuya DHCP Kurdum,Kurulumdan önce J.Mail bileşeni ile asp üzerinden mail gönderebiliyordum şu an Microsoft VBScript çalýþma hatasý hata '800a01ad' ActiveX bileþeni nesne oluþturamýyor hatası alıyorum regedit üzerinden jmail.Message değerini buldum ve tüm kullanıcılara tam denetim izini verdim yine sonuca ulaşamadım bileşenin dll sini kayıt defterine regledim yine olmadı DHCP kurulumundan önce hiç bir hata yoktu zaten sunucuyu asp ve asp.net çalıştırmak üzere kurdum bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bu konu hakkında yardımcı olmalarını rica ediyorum Teşekkür Ederim.

DHCP de domain adı girmeden yada kaldırarak denermisin.

Gönderildi : 09/09/2011 12:14

(@Battal-Gazi)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ertan ERBEK Yardımınız için teşekkür ederim DHCP kapattım denedim olmadı sonra dhcp yi sistemden komple kaldırdım yine olmadı sorun nerede anlamadım DHCP yi kurana kadar hiçbir problemim yoktu herşey DHCP kurulumundan sonra oldu 2 gündür uğraşıyorum hala çözemedim microsoftun destek forumlarını araştırdım oradakileri uyguladım yine olmadı strese girdim yemin ederim

Gönderildi : 09/09/2011 18:55

(@KeremCINAR)
Gönderiler: 3
New Member

Merhabalar,

http://support.microsoft.com/kb/194801/tr

Bu linki incelersen sanırım sorunun çözülecektir

Gönderildi : 09/09/2011 21:11

Paylaş: