Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 açılışta .bat çalıştırmak

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar öncelikle felaket senaryomu size söyle anlatayım.

Yurt dışında barınan sunucumuzun firewall enable edildi. Doğal olarak rdp ve gerekli port izinlerimizde yasaklandı. Hizmet aldığımız firmaya gerekli şifreleri vermemize rağmen bir monitor bağlayıp firewall devre dışı bırakmıyorlar. Veya bunun dışında bana KVM bağlayıp uzaktan sunucu yönetmemede izin vermiyorlar. Tek yaptıkları birtane live cd takıp yedeklerinizi alın format atalım demeleri. .

Ben yedeklerimi aldım ama format atma taraftarı değilim , bat dosyasını baslangıcı atmam herhangi birşeyi değiştirmicek çünkü restart çektiğimde kullanıcı oturum açmayacack doğal olarak .bat calısmayacak. Aklıma Task Sclhuder geldi , acaba baska bir windows server task olustursam , bağlanamadığım makınanın task schluder dosyalarını barındığı yere atsam birşeyler yapabilirmiyim. Baana bu konuda neler önerebilirsiniz. ?

Uygulamam gereken komutlar ;

netsh advfirewall set currentprofile state on
netsh advfirewall set currentprofile state off

Not : Siz siz olun türkiyede binlerce datacenter varken yurt dışı lokasyonlu sunucu kiralamayın. " Hepsi destek'te sıfırlar , tamamen amelelik yaşarsınız "

Gönderildi : 06/09/2011 20:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Firewall açık ise diğer bir sunucu aynı lokal admin şifresine sahip olsa bile erişemeyecektir. Yani Firewall açık olması halinde erişim kesinlikle kesileceği için ancak lokal de oturum açmanız gerekmektedir.

Örneğin psexec var ama bu da her ne kadar elinizde şifre olsada firewall dan dolayı uzaktan çalışmayacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/09/2011 20:34

Paylaş: