Forum

dpm 2010 kurulum ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dpm 2010 kurulum hatası

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
432 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

dpm 2010 kurulum sırasında sql server kurulum kısmında aşşağıdaki hatayı veriyor ve kalıyor

ID: 4310. Details: Unknown error (0x84b30001)

Gönderildi : 04/09/2011 20:56

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba,

Kurulum esnasında İşletim Sistemi Dil ayarlarının İngilizce olarak seçili olduğuna emin olduktan sonra aşağıdaki linkteki çözümü uygulayıp geri dönüş yapabilir misiniz? 

http://tompopov.blogspot.com/2010/12/upgrade-dpm-2010-eval-to-dpm-2010-full.html

Gönderildi : 04/09/2011 23:30

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba

dil ingilizce ama makaledekini anlamadım ne yapacağını. yani sorun devam ediyor 

Gönderildi : 07/09/2011 22:26

(@arifbozdemir)
Gönderiler: 14
Active Member

arkadaşlar aynı hata ile bende karşılaşıyorum söylenen herşeyi itina ile kontrol ediyorum ama gözümden herhalde bir şey kaçıyor bu sorunu çözebilen veya fikri olan var mı?

Gönderildi : 23/09/2011 17:29

(@arifbozdemir)
Gönderiler: 14
Active Member

evet arkadaşlar eğer dpm 2010 veya dpm 2010  kurulumunu next next diyerek yaparsanız olmuyor malasef sizde benim gibi 4310 hatasını alırsınız. 

dmp kurulması sırasında size sql servarın yerini sorduğu ekranda, Use an existing instance of SQL servarı seçip Check and Install deyip , bilgisayar adınızı yazarak check ediyorsunuz zaten orada hataları alıyorsunuz. 

bununla ilgili active directory de yapılması gereken bazı ayarlar var.

1 ) Resimdeki grupları builtin altına ekliyoruz. Resimlerde DPM2 yazan yere bilgisayar adınızı yazacaksınız. 

2)  DPMDBReaders$ bu grubun içine users ta oluşturduğumuz, DPMR$DPM2 kullanıcısını ekliyoruz. 

3) MSDPMTrustedMachines$DPM2 grubuna bilgisayarınızı ekliyorsunuz.

4) SQL server configuration managerden - SQL Server Network Configuration altında olan Protocols ten TPC/IP Enabled edip , sql servislerini restart ediyoruz.

5) Disable olarak gelen SQL Server Againt da otomatik yapıp başlatıyoruz.  

ve sonunda dpm 2012 kurulmuş oluyor.  

Gönderildi : 06/10/2011 16:07

(@Anonim)

Merhaba Arif bey,

bende bu sunucuyu kurmak için araştırma yaptığımda hep aynı kurulum arayüzleri ile karşılaştım. işlemlere başladığım da ise sizde ki gib 4310 hatası aldım. fakat buna hiç bir anlatımda değilinmemiş. bu kurulumu belirtilen gruplar olmadan nasıl oluşturmuşlar merak ediyorum.
sizin çalışmanız sonucunda belirtmiş olduğunuz işlemleri yaptım. isteyen arkadaşlar http://technet.microsoft.com/en-us/library/ff399416.aspx  adresinden gerekli bilgiyi edinebilirler. kurulumu gerçekleştirdim.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/10/2011 16:54

Paylaş: