Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 r2 websitesi yayınlama, ama nasıl?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@SaidAKTUG)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
Bu foruma yeni katıldım ve bu ilk mesajım. Aklımdaki sorularla alakalı son birkaç gündür fırsat buldukça araştırıp, okuyorum ve denemeler yapıyorum ama henüz istediğim sonuçlara ulaşamadım. Esasen biraz da kafam karıştı.
Yeni başladığım iş yerine bayramdan önce bir sunucu kiraladık. İşletim sistemi Windows Server 2008 R2 standart edition, üzerinde birde SQL Server 2008 kurulu ve 8 IP var. Bunların beşi kullanılabiliyormuş. Bu zamana kadar hep hosting şirketlerinin sundukları hazır paketlerden satın alarak kendi hazırladığım siteleri yayınlıyordum. Ticari, profesyonel veya çok ciddi değildi hiçbiri. Yani ilk defa bir sunucu ile haşır neşir oluyorum.
Remote Desktop Connection ile bağlanıp, administrator gibi yeni bir kullanıcı oluşturdum. Ne yapıyorsam o  hesabı kullanarak yapıyorum.
Local Area Connection Properties de IPv6 ve IPv4 tıklı, IPv6 nın detayları boş IPv4ün detayları dns bilgileri dahil dolu. 
Server Management Add Role kısmından IIS ve DNS serverları kurdum.
Farklı hosting firmalarında olan 3 tane sitemiz var, domain bilgilerini güncelleyebiliyoruz. Bu siteleri kiraladığımız sunucudan yayınlamak istiyoruz.
IIS ile websitesi yayınlamak baslıklı yazıdaki işlemleri yaptım ama olmadı. Sonra da kaldırdım o ekledigim siteyi. Aşama aşama bu siteleri nasıl yayınlayacağım hakkında bilgilendirebilirseniz sevinirim. 

Gönderildi : 02/09/2011 04:45

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

IIS ve DNS'i kurduktan sonra; IIS üzerinde yeni bir websitesi oluşturucaksınız.Daha sonra oluşturduğunuz websitesine DNS'den zone oluşturucaksınız ve Cname, A, mx kaydı açıcaksınız.Daha sonra" C:\inetpub\websitenizin ismi  " bu bölümede dosyalarınızı yükleyeceksiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 02/09/2011 11:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Tayfun hocama ek olarak http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/01/03/windows-2008-de-_31013101_s-7-0-web-sitesi-yay-nlamak.aspx  buradaki makaleden yararlanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/09/2011 12:03

Paylaş: