Forum

Domaindeki Kullanıc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaindeki Kullanıcıların Dosya Kopyalamasını Engelleme

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@sinan.caylak)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

windows 2003 server domain yapısında yaklaşık 400 kullanıcım var domainimi 2008 r2 ye aktaracağım sorunumu söyleyeyim. kullanıcılarımın dışarıdan flash bellekle yada cd rom üzerinden doc,xls,pdf haricinde dosya kopyalamasını istemiyorum. Bu İşi Windows Server 2008 R2 ile bir servis yapabiliyormuş galiba Makalelere baktığımda windows 2008 server üzerinden paylaşıma açılan klasör üzerinde dosya uzantısı ile kısıtlama yapılabiliyor. Ben Domainime bağlı kullanıcı bilgisayarlarına uygulamak istiyorum. Konu Hakkındaki Yardımlarınızı rica ederim . 

Gönderildi : 28/08/2011 05:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Sinan bey

Siz bu kişilerin kendi bilgisayarları üzerindeki dosyaları mı usb lere almalarını istemiyorsunuz yoksa belirli bir file server üzerindeki paylaşımlardaki dosyaları mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/08/2011 06:19

(@sinan.caylak)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam Merhaba Ben USB Bellek Yada Cd Rom Üzerinden Kendi Makinalarına belirlediğim dosya uzantıları haricinde dosya kopyalamalarını istemiyorum.

Gönderildi : 28/08/2011 16:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

FCI ile windows server sunucu sistemlerinde yapabilirsiniz ancak usb tarafında dosya bazlı bir sınırlama yapmanız bildiğim kadarı ile mümkün değil, bunun için 3 pary programlar var

http://www.gfi.com/endpointsecurity/

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2009/07/12/gf_3101_-endpointsecurity-domain-ortaminda-port-ve-aygit-kisitlamasi.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/08/2011 17:41

(@sinan.caylak)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam GFİ Yazılımını Şimdi İnceledim Tam Benim İstediğim Şey Ama Bunu Windows 2003 Server Yada 2008 Server Tarafında Yapamamak Üzücü Çok Teşekkür Ederim. Saygılarımla.

Gönderildi : 28/08/2011 18:22

Paylaş: