Forum

server 2008 r2 kull...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 r2 kullanıcı izin problemi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
303 Görüntüleme
(@Kervanyanliz)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar

server 2008 r2 üzerinde kayıtlı olan terminallerden bazıları paylaşım klasörlerine admin olarak bağlanıyor tüm paylaşımları görebiliyor terminal üzerinde kullanıcı hesplarından sadece kendi makinasında administrator yetkilisi olup domain üzerinde kullanıcı olarak gözüküyor fakat bağlantı yapıldığında admin olarak bağlanıyor;
terminal üzerinden domainden çıkıp tekrar kullanıcı ile domaine dahil ediyorum makinayı servere bağlanıyorum yine admin gibi bağlanıyor tüm paylaşımları görüyor
ben bunu normal kullanıcı olarak nasıl dönüştürebilirim....

Gönderildi : 13/08/2011 16:25

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

merhaba arkadaşlar

server 2008 r2 üzerinde kayıtlı olan terminallerden bazıları paylaşım klasörlerine admin olarak bağlanıyor tüm paylaşımları görebiliyor terminal üzerinde kullanıcı hesplarından sadece kendi makinasında administrator yetkilisi olup domain üzerinde kullanıcı olarak gözüküyor fakat bağlantı yapıldığında admin olarak bağlanıyor;
terminal üzerinden domainden çıkıp tekrar kullanıcı ile domaine dahil ediyorum makinayı servere bağlanıyorum yine admin gibi bağlanıyor tüm paylaşımları görüyor
ben bunu normal kullanıcı olarak nasıl dönüştürebilirim....

Bence admin olarak bağlanmıyorlar siz dosyalara yetki verirken domain userlara yetki veriyorsunuz. Yok böyle değil diyorsanız kullanıcıların guruplarını kontrol edin.

Gönderildi : 13/08/2011 17:57

Paylaş: