Forum

AD RMS Templateleri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD RMS Templateleri Şirket Dışında kullanılabilirmi

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,AD RMS de uygulanan templateler şirket dışındaki x domainler için de geçerli oluyormu (Federation yapmadan) ? yani kullanıcı sadece dokuman okunabilsin diye bir dosya oluşturdu ve bunu şirket dışına mail gönderdi,şirket dışındaki alıcı maili açabilirmi açarsa hangi yetkiyle,teşekkürler,

Gönderildi : 25/07/2011 18:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

yanlış hatırlamıyorsam geçerli. yani siz bir dökümana RMS uygularsanız ve bu döküman,mail vs şirket dışına çıksa bile korumalı olarak çıkar.

zaten amaç da bu. şirket içinde verinin güvenliğinin sağlanması o kadar önemli olmayabilir ama o veri dışarı çıkarsa zararı olur. 

Gönderildi : 25/07/2011 20:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim msjınız için,araştırdımda bu linkde http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd638140%28EXCHG.140%29.aspx  Supported Scenarios kısmında desteklenmediği yazıyor,bencede desteklenmemesi çok saçma

Gönderildi : 26/07/2011 01:17

(@cozumpark)

merhabalar

evet yaptığım testler sonucunda şu kanaate vardım, sadece kendi organizasyonumuzda geçerli.

yani bir işe yaramıyor diyebiliriz. :))

Gönderildi : 28/07/2011 13:40

(@yahyadursun)
Gönderiler: 156
Estimable Member

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

Merhaba,

Bende şirket dışında kullanılamayacağını düşünüyorum ama şöyle bir durum var,eğer gerekli portları firewall dan içerideki RMS sunucusuna yönlendirirsek ve DNS kayıtlarını oluşturursak belki olabilir,bununla ilgili yakın zamanda bir makale yazmayı da düşünüyorum ayrıca 🙂

Gönderildi : 30/07/2011 01:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Cevap  veren herkese teşekkür ederim,makalenizi bekliyorum 🙂

Gönderildi : 30/07/2011 01:52

(@cozumpark)

Windows Live hesabı ile entegre edilince çalışıyormuş sanırım ama uzun iş :))

Gönderildi : 30/07/2011 04:28

Paylaş: