Forum

Server 2008 datacen...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 datacenter r2 Domaine join sorunu

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
512 Görüntüleme
(@FatihDemirsoy)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Server 2008 datacenter r2'ye Server 2008 datacenter r2'yi join edemiyorum. domain'e join etme bölümüne geliyorum etki alanının ismini yazıyorum kullanıcı adı şifreyi giriyorum fakat şöyle bir hata veriyor.

The following error accurred attemping to join the domain "domainadı" 

An attempt to resolve the dns name of a domain controller in the domain being joined has failed. please verify this client is configured to reach a dns server that can resolve dns names in the target domain. for information about network troubleshooting, see windows help.

Aynı etki alanına server 2003 enterprise join etmeye çalıştığımda "rpc server is unavailable" hatasını almıştım, serverden "WMI Performance Adapter"  adlı servisi çalıştırarak sorunu çözmüştüm. sizce bu sorunu nasıl çözebilirim. Evde pratik amaçlı VMware workstation'da kurdum. exchange 2010 ve forefront kurup active directoriyle entegre denemeler yapacaktım. ama join edemedim bi türlü. Bu arada server 2008'leri sysprep yaparak clonlamıştım bu sorun olur mu ? Şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 20/07/2011 05:26

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

DNS ile ilgili bir sıkıntınız bulunmakta. Client OS' den isim çözümlemesini ve DNS yapılandırmanızı kontrol edermisiniz.

Aşağıdaki adreste DCdiag komut satırının DNS için örnek sağlık kontrolleri bulunmaktadır. Testlerinizi yapmanızı öneriyorum.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc776854(WS.10).aspx

Gönderildi : 20/07/2011 12:34

(@FatihDemirsoy)
Active Member
Konu başlatıcı

Yok yapamadım bi türlü. DNS de problem olsa server 2003 ü join ederken neden böyle bir hata vermedi ? server2008 de sorun çıkartıyor. anlamadım gitti. dcdiag aracıyla testleri falan yaptım ama doğru mu yaptım emin değilim.

Gönderildi : 20/07/2011 15:45

(@FatihDemirsoy)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu konuda bilgisi olan kimse yok mu şu anda sitede ? :S

Gönderildi : 20/07/2011 16:56

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

domaine alırken sadece domain adını mı yazıyorsun? cozumpark.local yada microsoft.lc    gibi dener misin?

Gönderildi : 20/07/2011 17:04

(@FatihDemirsoy)
Active Member
Konu başlatıcı

domaini fatihdemirsoy.com olarak kurdum. pinglerken fatihdemirsoy yazdığımda çözümleyemiyor. fatihdemirsoy.com yazdığımda çözümlüyor ve pingliyor. fakat domaine alırken fatihdemirsoy yada fatihdemirsoy.com yazdığımda kullanıcı adı ve şifreyi istiyor demekki çözümlüyor. sizin dediğiniz gibi denedim olmuyor.

Gönderildi : 20/07/2011 17:20

(@burakakdeniz)
Gönderiler: 15
Eminent Member

merhaba ,

aynı sorunu windows server 2008 r2 de yaşıyorum düne kadar çalışan sistem bir kaç gündür çalışmıyor domaine pc alamıyorum deneme yaptığım pc Windows 7 pro 64 bit

aşağıdaki ekran görüntüsünde veren hatayı alıyorum

ekran görüntüsü linki de veriyorum   

konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum

çok teşekkürler

iyi forumlar...

Gönderildi : 24/01/2013 19:19

(@UfukBayraktar)
Gönderiler: 94
Estimable Member

Herkeze merhabalar.

Aynı hatayı alıyorum. Deneme ve öğrenme amaçlı VMware workstation 2008r2 datacenter 64 bit. 2 win7 32 bit ve 2 xp pro sp3 32 bit kurdum. Xp ler Domaine dahil oldu sıkıntısız bir şekilde ama win 7 ler dahil olmuyor. Arkadaşların aldığı hatayı alıyorum. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 31/01/2013 13:19

(@UfukBayraktar)
Estimable Member

Yardımlarınızı rica ediyoruz.

Gönderildi : 01/02/2013 14:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

datacenter makinaya dns olarak ad dns verildiğinden eminmiyiz acaba ??

Gönderildi : 01/02/2013 14:57

(@UfukBayraktar)
Estimable Member

Vasvi Hocam sunucuya dns olarak ad dns verip vermediğimi nasıl kontrol edebilirim ? 

Gönderildi : 01/02/2013 16:43

Paylaş: