Forum

wın 2003 sp 1 sp2 p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wın 2003 sp 1 sp2 product key hatası keyfınder programı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
473 Görüntüleme
(@onurkalecikli)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

sımdı farkettım   wın 2003 te sp 1 2 yı product key yuuznden guncelestıremdım formda  keyfınder ıle bu ısın cozulecegı yazıyor yanı o programla

kafadan bır keymı yazıcaz yoksa

Eğer Windowsunuz daha önceden aktifleştirilmediyseniz;

"C:\Windows\system32\oobe\msoobe.exe /a" programını çalıştırın.
Yes'i klikleyin, "I want to telephone a customer service representative to activate Windows" yazılı checkboxı
işaretleyin.
"Change Product key"i işaretleyin.
Yeni ürün kodunuzu yazıp "update"i işaretleyip pencereyi kapatın.
Kullandığınız Ürün Kodu bir VLK (Volume Key) ise bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda
Bilgisayarınızın yeni ürün kodu ile aktifleştiğini göreceksiniz.

Eğer Windowsunuz daha önceden aktifleştirildiyse;

C:\Windows\system32\oobe\msoobe.exe /a programını çalıştırmak işe yaramaz.
"Windows is already activated. Click OK to exit." Mesajı alırsınız.
Bu işlemi yapmadan önce regedit'i çalıştırmak ve HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEvents
dizinine gitmek gereklidir. Sol tarafta OOBETimer'i sağ klikleyip modify'ı seçin.
Bu bölümdeki en az bir değeri rasgele bir şekilde değiştirip bu ayarı bozun. Bu windowsunuzu
aktifleştirilmemiş hale getirecektir.
Şimdi "C:\Windows\system32\oobe\msoobe.exe /a" programını çalıştırın.
Yes'i klikleyin, "I want to telephone a customer service representative to activate Windows" yazılı checkboxı
işaretleyin. Karşınıza gelen formda
Kullandığınız Ürün Kodu bir VLK (Volume Key) ise bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda

Kolay gelsin

yoksa  hocamızın asagıda degerlı metınlerınımı yazacagız benım bana hıc nette cıkıp wın 2003 aktıflesmedı  kısaca kurdugum gıbı bu 2003 cd sını bır yerden edınmıstım kımındır onu da bılemem dogrusu  aam nete gırıp aktıvlesmek ıstersekı ben nete dc makına cıkarmıyorum bu sorunun cozumu nasıl olmalı  

C:\Windows\system32\oobe\msoobe.exe /a programını çalıştırmak işe yaramaz.
"Windows is already activated. Click OK to exit." Mesajı alırsınız.
Bu işlemi yapmadan önce regedit'i çalıştırmak ve HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEvents
dizinine gitmek gereklidir. Sol tarafta OOBETimer'i sağ klikleyip modify'ı seçin.
Bu bölümdeki en az bir değeri rasgele bir şekilde değiştirip bu ayarı bozun. Bu windowsunuzu
aktifleştirilmemiş hale getirecektir.
Şimdi "C:\Windows\system32\oobe\msoobe.exe /a" programını çalıştırın.
işaretleyin. Karşınıza gelen formda

Kola

Gönderildi : 18/07/2011 13:53

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bu çözüm genellikle SP'siz durumlar için geçerli durumdaydı. Bu çözüm pekte işe yaramıyor. Ayrıca kurulum yaptığınız taşınabilir meteryal eğer oem ise oem key kullanmalı MSDN ise MSDN key kullanmalısınız.

Lisanslı ürün kullanıyorsanız çözüm için Microsoft Destek biriminden talepte bulunabilirsiniz ancak ben çözül olan bir yöntem henüz keşfetmedim. Yeniden kurulum haricinde. 

Gönderildi : 18/07/2011 22:28

Paylaş: