Forum

windows 2003 win 7...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2003 win 7 termınal bağlantısı ve web dns ılıskılerı product key uyumsuzlugu sp1 le

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@onurkalecikli)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

geçenlerde hocalarıma sorduğum sornun cevabını kendım buldum  oncelıkle kurmuş olduğum  win 2003  e win 7 den logon olamıyordum meğerse sorun  dhcp nin   win 7 terminale  ip vermemesinden kaynaklanıyormus neysekı etkı alanı dahıl olunca dns yı de gördü ve sorun çözüldü  ayrıca hocalarıma yanlışlıkla sbs yi sormuşumki onlarda bana bunun sbs service packı yuklemem gerektiğini söylemişti oysaki benim sbs den kastım

computer server wızardda  ılk secenek olan first server ınstall dı evet buda sbs eslenek   butun servıslerı kendısı kuruyordu  neysekı ben bunu boyle yapmak yerıne dhcp ve actıve dırectory ayrı ayrı kendım kurdum. ve olay tamamlandı   şimdiki sorunum ise win 2003 sp1 yada  sp2 nın  win 2003

roottan yukledıgımde invalid spesified path dediğindeki  bunun bu mesajını degerlı hocama bildirememiştim  neyseki sp2 yada sp 1 ı386  aldıgımda

kurulmya basladı ama epeyce  scala bar ılerledıkten sonra  bana product keyımle sp2 sp1  uyusmadıgı yonunde msg geldı ve  bana  howtell.com adlı bır siteye gıtmemı soyledı dolayısıyla   SP LERI YUKLEYEMEDIM umarım bunun bır caresı vardır . İkinci sorunum ise  wın 7 termınalınden

dc logon oldugumda  wın 7 termınalınde  dc makınanın  adını ve ıcerıgını (dosyalar klasorler dahıl )tabıkı haklar  guvenlık polıcy ler ) aynı haklara

sahıp r userınde dc yı goremıyorum ama ağ var bu sorunu cozemedım  dc tarafından network  de wın 7 termınalını gorebılyroum    admınıstratorsde

computerler wın 7 termınlaı gorunuyor  ayrca leases da ıp de almıs .

son sorumda   e cılıngıroğlu nun vıdeosunda dns anlatılırken   bır dc nın ıp sının bır cok web sitesıne hızmet verebılecegınde bahıs edıyor  yanı dns ozellıgınde tek bır  ip ve ptr  işaretli olması gereklı gıbi !! pekde ıyı anlamamıs olabılrım aynı aynı ıp ye bır cok web sıtesı   bılındıgı uzere web server kurarken  varsa satın aldıgımız sabıt ıp ptt den buraya yazılıyor ayn ızamanda bu dns adresıde ılıskı buydu kısaca ben sabıt ıp sı olan (ptt den alınms)  bır cok sıtenın  farklı web sayfalarını  www adları ıle kendı uzerımden yayınlamak ıstıyorum  makınamın gucu fena degıl ama bant genıslıklerını nasıl ayarlarım  bu bir  ayrıca sıtelerın  web sayfaları  dc ım uzerınde olmalı yoksa sub domaınlerımde olması gerekır kısaca yazılarda vıdeolu  egıtımlerde dns web  ılıskılerı sub domaınlerle ılgılı gorsel ve metın bulamadım yardımcı olursanız sevınırm

saygılarımla

Gönderildi : 18/07/2011 13:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle SP ler lisans istemez, sanırım bir yanlışşınız var veya SP diye indirdiğiniz paketde bir sorun olmalı , nereden indirdiniz Sp' yi ?

Ayrıca soruyu çok karışık yazmış olduğunuzuda belirtmek isterim bu nedenle windows 7 ile ilgili olan kısmı anlayamadım.

Son soruya gelince,  öncelikle dc yi bir web server yapamazsınız, bu çok büyük bir güvenlik açığı olacağı için yeni bir makine alın ve bunu domain' e katmanıza gerek yok, üzerine IIS servisini kurun ve modem üzerinden yönlendirmeleri yapın. Evet bir ip adresi ile pek çok alan adını tek bir IIS sunucusu ile kullanabilirsiniz ancak ADSL kullanıyorsanız upload hızı sınırlı olduğu için bu mantıklı bir eylem olmayacaktır.

Örneğin ÇözümPark 30mbit bağlantı kullanıyor aylık ziyareti 600.000 tekil civarında biz buradan yola çıkarak ziyaretçi ve sitelerin içeriğine göre ( resim, müzik, video vb ) ortalama bir değer bulmalısınız ( not adsl ile aldığınız 8mbit download hızı olup web sitesi yayını için upload hızınız önemlidir )

Sub domain ise bu konudan tamamen bağımsız zaten siz DC olan yani AD zone larını tutan bir dns ile dış dünyaya hizmet veremezsiniz yine güvenlik nedenleri ile ilgili.

Ancak makineniz tek ve çok güçlü ise Hyper-v kurun ve DC yi ayrı bir makine web serverı ayrı bir makine olarak kullanın, sanal sistemde olası bir soruna karşılık ta en azından bir fiziksel dc bulundurun ki bu bir masa üstü pc bile olabilir bir köşede dursun yedek için.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/07/2011 19:19

Paylaş: