Forum

gpo ile download kı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gpo ile download kısıtlama

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
572 Görüntüleme
(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar sitede daha önce açılmış olan konuyu sabahtan beri aramama rağmen bulamamaktayım.

gpo ile download kısıtlamayla ilgili olarak. linkini verebilirmisiniz?

Gönderildi : 23/06/2008 15:11

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

GPO ile bu iş zor.

GPO ile Internet explorer üzerinde birtakım denetimler sağlanabilir ama diğer browserlar yine download yapabilecektir.

Bu işi gateway üzerinde çözmeniz gerekir. ISA Server gibi profesyonel firewall lar ile.

Gönderildi : 23/06/2008 15:18

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

serhat hocam internet explorer için lazım bir yerde gördüm gibime geliyor ama yanlış hatırlıyorda olabilirim burda daha önce sorulmuştu.

zaten userlar kısıtlı kullanıcıda birşey yükleyemezler fakat benim amacım indiremesinlerde 🙂

Gönderildi : 23/06/2008 15:43

(@serhatakinci)
Famed Member

Her zone için ayrı ayrı belirlenebilir.

Gönderildi : 23/06/2008 15:56

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkürler hocam

Gönderildi : 23/06/2008 16:12

(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member

Serhat Bey ;

Download Kısıtlama ile ilgili bir şey danışmak istiyorum size. Windows 2000 Advanced Server'da (sp4) OU ile Download kısıtlamayı dağıtacaktım fakat gördümki Internet Zone GP'da yok. Yada benmi göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 23/10/2009 13:55

(@serhatakinci)
Famed Member

Windows Server 2000 de bu policy olmayabilir.

Bu policy ayarı enable edildiğinde editlenen yada create edilen registry değerlerini bulduktan sonra (client os'e göre), bunları reg.file vbs.file bat.file ile win2000 server üzerinden clientlara dağıtabilirsin.

Bu iş için dosyalar bölümündeki GPO referans dosyasını yada regmon tool'u kullanabilirsin.

Gönderildi : 25/10/2009 23:32

(@MertSert)
Prominent Member

Windows Server 2000 de bu policy olmayabilir.

Bu policy ayarı enable edildiğinde editlenen yada create edilen registry değerlerini bulduktan sonra (client os'e göre), bunları reg.file vbs.file bat.file ile win2000 server üzerinden clientlara dağıtabilirsin.

Bu iş için dosyalar bölümündeki GPO referans dosyasını yada regmon tool'u kullanabilirsin.

Merhaba Serhat Bey ;

Şu regmon Tool'u göremedim cozumpark'ta. googledan buluyorum ama indirmekte istemiyorum güvenilir olmayabilir diye. Burdan indirsem kafam rahat eder en azından. Yolg gösterirseniz sevinirim.

Saygılar.

Gönderildi : 26/10/2009 15:57

(@serhatakinci)
Famed Member

(@MertSert)
Prominent Member

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896652.aspx

Teşekkür ederim.

Saygılar.

Gönderildi : 27/10/2009 13:12