Forum

win 2003 etkı alanı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win 2003 etkı alanına wın 7 termınalle administrator user la logın olamıyorum

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@onurkalecikli)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

wın 2003 server makına uzerıne kurmus oldugum  hazır smallbusıness.local(first yapısı)  hıc ahatasız dns dhcp actıce dırectory vpn kurduktan sonra

makınamı resetledım ve  acılısta   dns dahıl tum servıslerın dogru calıstıgnı bana raporladı derken wın 7 makınamı  smallbusıness.local  makınasının

etkı alanına  dahıl etmek ıstedıgımde   administrator adlı  kullanıcnın  etkeı alanında hesabı olmadıgını soyledı bu arada  ana servere  wın 7 den pıng atıp cevabı bekledıgımde gayet şık bır sekılde calsıtıgını gormem ragmen nedense admınıstrator yada baska userları  bır turlu etkı alanına dahıl edemedım  kısaca hata olarak sıp yada sıd kayıt yapsında bır sorun olduguna daır mesaj aldım sanırm bu dns yada actıve directory yada dhcp ile ılgılı bu uclu yapnın ıp sınden mı kaynaklanıyor dıye 3 alanda da network ıp sını gormem gerektıgı konusnda oncekı yazılarınızdan bılgı almama ragmen hala bu smallbusıness.local  e  admınıstrator olarka logon olamadım acaba bu gpo lamı lgılı  hos gercı ordakı acesslerın baglantı ıcın ıznlı oldugunu   ayrıca admınıstrator   bır user grubuna uye olmadıgını  domaın kontroler oldugunu yada o gruba eldende ekledıgım halde sorunu cozemedım bu arada   network kartı ıp sı elden verdıgım 192 168.0 1    dhcp   scope 192 168 0 10 -192 168 0 60 tır

acaba dns actıve dırectoryıden    userı mı alamıyor yada smalbusıness.local   mı cozemıyor  

Gönderildi : 12/07/2011 16:33

(@erenkarakas)
Gönderiler: 61
Trusted Member

Windows Small Business Server 2003 Service Pack 1 yüklü olması lazım. Birde şu makaleye bir göz atarsan yardımcı olabilir. http://support.microsoft.com/kb/926505

serverda bulunan netlogon dizinindeki SBS_LOGIN_SICRIPT.BAT dosyasını çalıştı ve sonra denetim masasında kullanıcı hesaplarında bulunan kimlik bilgisi yöneticisi altındaki windows kimlik bilgileri ve genel kimlik bilgilerine domaine login olurken girdiğin kullanıcı adı ve şifreleri kaydettikten sonra sorun düzelmiş benzer bir şekilde sıkıntısı olan bir arkadaşımızın çözüm yolu.

Gönderildi : 12/07/2011 16:54

Paylaş: