Forum

Client vpn bağlantı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Client vpn bağlantısı

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
560 Görüntüleme
(@gokhanavci)
Gönderiler: 53
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba; konuyu doğru yere açtım mı bilmiyorum yanlış yere açtıysam özür dilerim.hastanemizin semt polikliniğindeki pclerin merkeze bağlanması için microsoft vpn ağı kurdum gerekli düzenlemeleri yaptım user ayarları port ayarları vs.sorunsuz şekilde bağlanıyorum.fakat ordaki clientlerin domaine alınması ve merkezdeki gpo ile kısıtladıgım herşeyi almasını istiyorum fakat sanal özel ağ bağlantısı ilk açılışta çalışmadıgı için bilgisayar etki alanında açılmıyor.bunun sebebini birtürlü bulamadım bana yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 27/06/2011 17:08

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Selamlar ,

Öncelikle bu dediğiniz  şekilde işlem yapılabilir fakat başarılı  olma ihtimaliniz çok düşük size tavsiye ISA server  yada bu işi yapabilen firewall'lar ile site to site  vpn  yapmanız yönündedir .

Bunun dışında bağlantınızı  oturum açar açmaz  sağlamanız  için aşağıdaki bir  bat dosyası  oluşturmanız  gerekli bu dosyayı örnek olarak c:\ nin altına atın ve  başlangıç programlarına  ekleyin çalışacaktır.

@ECHO OFF
RASDIAL VPNADI Username parola

Ayrıca VPN özelliklerinden dns adresini  manuel  olarak belirtmeniz  gerekiyor bu işlemi aşağıdaki grafige göre yapabilirsiniz.

[img] [/img]

Gönderildi : 27/06/2011 17:33

(@gokhanavci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merbaha; Yardımınız için teşekkür ederim.site to site olarak vpn yaptım fakat semt tarafında dhcp olarak modem var ve ipleri modem dağıtıyor.bu şekildede merkez tarafında sadece \\ip adresi yazarak bağlantı kurabiliyorum.bilgisayar ismi yazarak bağlantı kuramıyorum.verdiğiniz bat.dosyasını denedim fakat çalışmadı. 

Selamlar ,

Öncelikle bu dediğiniz  şekilde işlem yapılabilir fakat başarılı  olma ihtimaliniz çok düşük size tavsiye ISA server  yada bu işi yapabilen firewall'lar ile site to site  vpn  yapmanız yönündedir .

Bunun dışında bağlantınızı  oturum açar açmaz  sağlamanız  için aşağıdaki bir  bat dosyası  oluşturmanız  gerekli bu dosyayı örnek olarak c:\ nin altına atın ve  başlangıç programlarına  ekleyin çalışacaktır.

Teşekkür Ederim... 

@ECHO OFF
RASDIAL VPNADI Username parola

Gönderildi : 27/06/2011 17:44

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba Şubelerinde server makinan varmı bilmiyorum ama modem in dhcp özelliğini kapatıp Merkez biriminden yeni bir ip scope belirle  şubene dhcp relay acent kurup ip adresi dağıtabilirsin. Buda farklı bir öneri iyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/06/2011 18:07

(@gokhanavci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;Şube Kısmında Herhangi Bir Sunucu malesef yok.bu yüzden böyle sıkıntıları çekiyorum 🙁

Gönderildi : 27/06/2011 19:17

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Kullandığın modemlerin VPN özelliği varsa donanımsal VPN de yapabilirsin. Zannedersem o da yok 🙂

Gönderildi : 28/06/2011 00:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Local policy ya da gpo template ile istediğin kısıtlamaları verebilirsin.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 28/06/2011 01:31

Paylaş: