Forum

turn on network dis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

turn on network discovery

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
881 Görüntüleme
(@salihtasdemir)
Gönderiler: 330
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba;w2k8 r2 sanal domain ortamında network and sharing kısmında turn on network discovery etkinleştiremiyorum.Turn on yapıyorum kaydettikten sonra tekrar turn off düşüyor.GPO lara baktım birşey göremedim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Salih TAŞDEMİR

Gönderildi : 15/06/2011 17:45

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Sunucunuzda aşağıda ki servisleri otomatik olarak başlayacak şekilde ayarlayıp başlattığınızda ilgili ayarı açabilir duruma geleceksiniz.

• Function Discovery Resource Publication
  • SSDP Discovery
  • UPnP Device Host

Bunların yanında Dns Client servisinin de çalışır durumda ve başlangıcının otomatik olup olmadığını kontrol edelim.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 15/06/2011 18:00

(@salihtasdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hakan bey teşekkürler.OK.Bir sorum daha olacak,exchnage 2010 ortamında ikinci bir hub cas makinası eklediğimizde 2.sunucunun ayarları nasıl olmalı.Motomod 1.hub cas ile aynı mı olmalı.Mesela;1.hub cas makinası down olduğunda diğeri hemen devreye girmesi için.Ortamda şuan dag bulunmuyor.Teşekkürler..

Gönderildi : 15/06/2011 18:12

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim.

Bunun için Cas+Hub sunucularınızı Microsoft NLB yapısının arkasına alabilirsiniz. Böylece bir sunucunuz gitse dahi NLB sunucunuz trafiği diğer cas+hub sunucusuna yönlendirecektir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 15/06/2011 18:22

(@salihtasdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ikinci sunucu ayarları birden mi çekecek.yoksa biz mi gireceğiz.teşekkürler..

Gönderildi : 15/06/2011 19:03

(@m-hakancan)
Noble Member

İkinci Cas+Hub sunucunuzu kurduğunuzda otomatik olarak yapıya kendisini ekleyecektir. Ardından sizin her iki sunucu üzerinde NLB yapılandırmasını yapmanız gerekecek.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 15/06/2011 19:09

(@salihtasdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim hakan hocam.Birde NLB ile ilgili bir kaynak gösterebilir misiniz.

iyi çalışmalar...

Gönderildi : 15/06/2011 19:31

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim,

Aslında güzel zamanlama  oldu [:)]. Konu ile ilgili makaleyi bu haftaya yetiştirmeye çalışıyorum. Çözümpark üzerinden takip edebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 16/06/2011 13:13

(@HakanDEMIR2)
Gönderiler: 4
Active Member

Merhaba benimde sorunum aynı, dediğiniz gibi servisleri çalıştırdım fakat gpo dan w7 clientlara network dicovery turn on emrini nasıl vericem açıklarsanız çok işime yarıyacak teşekkürler

Gönderildi : 23/07/2015 17:01

Paylaş: