Forum

serverları yeniden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

serverları yeniden join yapmak

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
502 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

DC olan server ı formatladım ve aynı şekilde terar kurdum AD, vs..

Ancak bu server'a additional DC olarak bağlı olan 1 adet SQL Server ve 1 adet Terminal server daha var.Bu aşamada ne yapmam gerekriyor.Bu diğer 2 server'ı yeni kurdugum server'a sadece rejoin yapsam yeterli olacakmi? Bu konuda bana detayli bilgi verebilecek arkadaşlar varmidir. Biraz acil bir durum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 01/06/2011 00:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle diğer dc üzerinde dcpromo /forceremoval olarak üzerindeki dc rolünü silin ama bunu yaparken network e bağlı olmasın,sonra workgroup' a alın, yine aynı şekilde terminal server' ı da workgroup' a alın ve tekrar yeni domain e almanız yeterli ama unutmayın tüm ayarları tekrar yapmanız gerekli, adc yi yine adc rolünü kurmanız gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/06/2011 22:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hakan hocam yardımınız için teşekkür ederim.

Tekrar dan ADC olarak kurmasam ne olur? Bu arada terminal server olan adc değildi yanlış belirtmişim.Onu direk workgroup a aldim ve sonra domain e dahil ettim onda sıkıntı yok.

SQL server'da computer'e sağ tıkladığımda proporties e geldiğimde Change diyemiyorum secenekler sönük görünüyor.Yani diğer server ve client ları bu sekilde rejoin yaptım sıkıntısız.SQL server ı yapamamamın sebebi ADC olmasımıdır ?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/06/2011 23:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

SQL üzerinde CA gibi bir rol mü var acaba ? ancak bu durumda önce CA' i kaldırmanız gerekir.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/06/2011 00:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hakan hocam pardon. CA dan kastınız nedir?

Gönderildi : 02/06/2011 01:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

http://sozluk.cozumpark.com/goster.aspx?id=469&kelime=Certification-Authority

Gönderildi : 02/06/2011 01:21

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hayir CA kurulu degil baktim simdi.

Birde merak ettiğim bir nokta var hocam.DC ve ADC arasinda replikasyon sorunlari oldugundan ADC deki ve DC deki userlar vs. farklilik gosteriyor.Ve ben DC yi yeniden kurdum simdi ADC yi kaldirip dediginiz gibi tekrar yuklersem sorunsuz bir sekilde calismaya devam ederlermi? SSQL userlar da permission larda vs. bir sıkıntı çıkarmı sizce? 

Gönderildi : 02/06/2011 01:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

öncelikle yeni kurduğunuz dc temiz ve sağlıklı çalışıyor ise adc olmak üzere temiz bir server kurulumu sonrası adc yapmanız sorunsuz çalışması için yeterlidir. Ancak bundan önceki sorunlar ne ise onların tekrarlanması demek aslında sizin ne kadar konuya hakim olduğunuz ile ilgili, sonuç olarak her sorun format gerektirmez,

SQL için ise, eğer db lere AD üzerindeki userlardan yetki verdiyseniz o user' lar artık olmayacağı için yeni AD üzerinden tekrar açılacak kullanıcıları yeniden SQL sunucusuna yetkilendirmeniz gerekli.

SQL Sunucusu üzerinde CA yok ise eğer bu durumda kaldıramıyor olmanız normal değil bir ekran görüntüsü var mı acaba ?

Gönderildi : 02/06/2011 01:55

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ekran goruntusunu asagidaki linkten gorebilirsiniz.

tesekkurler

http://img1.loadtr.com/k-712749-adc.jp g"> http://img1.loadtr.com/k-712749-adc.jp g" target="_blank">http://img1.loadtr.com/k-712749-adc.jp g"/>

Gönderildi : 02/06/2011 02:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ben sizde SQL için ekran görüntüsü istedim siz adc için ekran görüntüsü göndermişsiniz ?

ADC yi dcpromo /forceremoval komutu ile kaldırmanız gerekli çünkü adc iken root dc ye ulaşmaya çalışır ancak siz root dc yi çoktan formatlamışsınız bu nedenle normal yollar ile kaldırmanız münkün değil ki üzerinde önemli bir rol yok ise zaten tavsiyem adc yi de formatlayın.

Gönderildi : 02/06/2011 12:20

Paylaş: