Forum

Windows update stan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows update standalone Installer. The update is not applicable to your computer.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,821 Görüntüleme
(@trancemusic)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli Arkadaşlar.

Öncelik ile bu konuyu açmadan önce uzun uzun araştırdım girmediğim delik kalmadı.

Ne kadar komik bir durum olduğunu bilmiyorum, Bizlerde bir takıntı vardır bir sorun varsa çözümü de vardır diye mutlaka girmediğimiz form makale kalmaz. Sonra rüyamıza girer ve sabaha çözeriz. Yada tam tersi kafayı yer dururuz.

Neyse öncelik ile böylesine bir geyik için çok özür dilerim.

Ama hayatta bazen geyikte yapmak gerekiyormuş. Şimdiye kadar ne yaparsan yap bir format da her şey yeniden başlar.

Şu anda almakda olduğum hata Başlıkda olduğu gibi (Windows update standalone Installer. The update is not applicable to your computer.) 

Bu Hatayı herhangi bir *.MSU uzantılı Update Paketlerini kurmaya çalıştığımda aldığım bir hatadır.

Örnek paketler.

C:\RSAT\Windows6.1-KB983440-x64.MSU

C:\RSAT\Windows6.1-KB982867-v2-x64.MSU

C:\RSAT\Windows6.1-KB981314-x64.MSU

C:\RSAT\Windows6.1-KB979744-x64.MSU

C:\RSAT\Windows6.1-KB979099-x64.MSU

C:\RSAT\Windows6.1-KB977020-v2-x64.MSU

C:\RSAT\Windows6.0-KB951725-v2-x64.MSU

C:\RSAT\Windows6.1-KB974332-x64.MSU

C:\RSAT\Windows6.1-KB958830-x64-RefreshPkg.MSU

Soralım bakalım ne yaptında böyle oldu?

Inanın okadar çok şey yaptımki HP DL 380 G6 8GbRAM Windows Server 2008 R2 Enterprise 64Bit üzerine Exchange 2010 ve ActiveDirectory Kuruluları sürecinde.

Öneriler bütün işlemleri adım adım yapıyordum.

Taki Exchange 2010 Server ı Kaldıranakadar zaten Kaldırmak içinde bir hayli uğraştım.

Sanırım ondan sonra oldu bana biraz saçma geliyor kesin başka birşeyler var gibi geliyor.

Bir kaç uzstaya sordum tek çözümü format olduğunu belirtiler.

Bunu Microsoft a danışanlarda olmuş ama olumlu cevap alamamışlar.

Hatda geyik yapanlar bile var.

Neyseki bu Değerli formada Böyle saçma bir konu açtığım için beni kınayabilirsiniz.

Niyetim Bu sorunun çözülmesi format amtak kolay ama değerli olan önemli olan bu problemi çözmek.

Belkide 150 yaşıma geldiğimde bu hatanın cevabını arıyor olabilirim.

No: bu arada bu benim ilk konu açışım değişim bir duygu bu. 

Saygı ve Sevgilerimle. 

Atakan Çelik 

Gönderildi : 26/05/2011 14:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Öncelikle şunları söylemek istiyorum. Siz geyik filan demişsiniz ancak hiçbir dert yoktur ki çözümsüz olsun diye bir söz vardır. Kaynağını araştırın isterseniz.

Aslında vaktim olduğu için tamamını okudum yazının ama buradaki uzmanların çoğu çoğunlukla çok az vakti olan ve bu kadar yazıyı okumaya vakit ayıramayacak insanlardır. Dolayısıyla sorunlarınızı gereksiz ayrıntılarla süslendirmeden belirtirseniz -belki bir teşekkür yazısı ile birlikte- çok daha hızlı ve etkili çözüm bulursunuz.

Şimdi gelelim çözüme:

http://support.microsoft.com/kb/934307  adresinde konu tartışılmış. Bir inceleyin isterseniz. Bir de bu hatayı aldıktan sonra Olay Günlüğü'nde ne gibi bir hata çıkıyor. Hatanın ayrıntısı orada yazıyordur.

Gönderildi : 30/05/2011 18:34

(@trancemusic)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Öncelik ile Cavabınız için teşekkür ederim.

Değerli yorumunuz için çok sevindim.

Sorunum Devam ediyor.

Aynı hatayı almaya devam ediyorum.

Hata Ayrıntıları aşağıdaki gibidir.

Information : Initiating changes for package KB983440. Current state is Superseded. Target state is Installed. Client id: DISM Package Manager Provider.

Information : Package KB983440 was successfully changed to the Installed state. 

Error : Windows update could not be installed because of error 2149842967 "" (Command line: "wusa.exe C:\RSAT\Windows6.1-KB983440-x64\Windows6.1-KB983440-x64.msu")

Uyguladığım işlemler.

C:\Windows\System32>expand -f:* "C:\RSAT\Windows6.1-KB983440-x64\Windows6.1-KB983440-x64.msu" %TEMP%Microsoft (R) File Expansion Utility  Version 6.1.7600.16385Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved.Adding C:\Users\ADMINI~2\AppData\Local\Temp\WSUSSCAN.cab to Extraction QueueAdding C:\Users\ADMINI~2\AppData\Local\Temp\Windows6.1-KB983440-x64.cab to Extraction QueueAdding C:\Users\ADMINI~2\AppData\Local\Temp\Windows6.1-KB983440-x64-pkgProperties.txt to Extraction QueueAdding C:\Users\ADMINI~2\AppData\Local\Temp\Windows6.1-KB983440-x64.xml to Extraction QueueExpanding Files ....Expanding Files Complete ...4 files total.C:\Windows\System32>C:\Windows\System32>pkgmgr.exe /n:%TEMP%\Windows6.1-KB983440-x64.xmlC:\Windows\System32>
C:\Windows\System32>wusa.exe C:\RSAT\Windows6.1-KB983440-x64\Windows6.1-KB983440-x64.msuC:\Windows\System32>

Saygılarımla,

Gönderildi : 31/05/2011 19:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

(@OrhanYilmaz)
Gönderiler: 101
Estimable Member

Merhaba,

http://support.microsoft.com/kb/947821/en

Linke göre; bozulan / silinen bir sistem dosyası veya registry kaydı bu soruna neden oluyor olabilir ki zorlu bir Exchange unintall işleminden bahsetmişsiniz. 🙂

Söz konusu tool'u yükleyerek (sisteminize uygun olanı seçerek) bu gibi hataları gidermeye çalışın. Sonrasında ise güncellemeleri tekrar yüklemeyi deneyin.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/06/2011 04:36

(@trancemusic)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mert bey,

Değerli Paylaşımınız için tekrar teşekkür ederim.

İlgili Link i inceledim bilgi birikimim konusunda çok yardımcı oldu.

Ama sorunumu bir türlü çözemedim. 

Başarılarınızın devamını dilerim. 

Gönderildi : 02/06/2011 15:30

(@trancemusic)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Linke göre; bozulan / silinen bir sistem dosyası veya registry kaydı bu soruna neden oluyor olabilir ki zorlu bir Exchange unintall işleminden bahsetmişsiniz. 🙂

Söz konusu tool'u yükleyerek (sisteminize uygun olanı seçerek) bu gibi hataları gidermeye çalışın. Sonrasında ise güncellemeleri tekrar yüklemeyi deneyin.

Kolay gelsin.

Merhaba Orhan Bey önerilerinizi en kısa sürede uygulayacağım.

Çok değerli bir paylaşım çok teşekkürler. 

Gönderildi : 02/06/2011 15:33

(@trancemusic)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kolay gelsin.

Merhaba Orhan Bey önerilerinizi en kısa sürede uygulayacağım.

Çok değerli bir paylaşım çok teşekkürler. 

Merhaba Orhan Bey,

Bu gün Önerinizi uygulama fırsatını buldum gayet başarılı bir çalışma oldu önce Windows Server 2008 R2 Enterprise üzerindeki SP1 i kaldırıp yeniden kurmamın ardından 947821 i uyguladım gayet başarılı. 

Başarılarınızın devamını dilerim. 

Saygılarımla, 

Atakan 

Gönderildi : 03/06/2011 14:51

Paylaş: