Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 Antivirüs Seçimi

23 Yazılar
16 Üyeler
0 Likes
957 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.

Şöyle bir düşünecek olur ve çok kaliteli bir ev yapsak kendimize;

İçini dayayıp döşecek, her eşyayı yerli yerine yerleştirsek, altından musluk taksak  oh bitti deyip bir koltuğa oturup evi izlerken kendi kendimize  keşke şurasını şöyle boyasaymışım deriz. Yani özetle kendi yaptığımıza bile bir parça muhalif oluruz. Bu insanın doğası gereği böyledir. Bunuda engelleyemeyiz.

Burada Trendmicroyu överken Eseti yerden yere sokmuşsunuz. 7 yıldır kullanıyorum ve sorun yaşamadım. Her programın hata ve eksikleri olabilir ama bir program bu kadar başarısız ise dünyada ilk 20 ye girmez ve milyonlarca insana satılmaz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/12/2012 00:17

(@GokselKARVAR)
Gönderiler: 26
Eminent Member

merhaba,

bütçe önemli olduğu gibi yönetilebilirliğinin kolaylığı da önemli, evet Türkiye masası destek, bunlar önemli ancak destek destek nereye kadar?

Merkezi Yonetim Olarak Kullandıklarım

Symantec Endpoint Protection (Yönetim Paneli İşlevsellik bakımından üst seviyelerde, iyi yapılandırılıp kullanıldığı takdirde, istemcileri ve sunucuları kendine esir eder, HASH lerden yazılımlara yasak koymaktan, hosts dosyasına block koymaktan, bir çok kural oluşturabiliyorsunuz, kuş uçurtmaz, karizma web reportingleri ve yönetim paneli sizi alıp bir yerlere götürür :), Kurulum, Yapılandırma ve Yönetim Zordur.

Eset Endpoint Protection (Yönetim Paneli işlevsellik bakımından orta seviyelerde, istemcileri ve sunucuları çok yormayan, symantec kadar sistem içerisine girmeyen) Kurulum, Yapılandırma ve Yönetimi Orta Seviye Zorluktadır.

Trend Micro Office Scan, (Yönetim Paneli İşlevsellik bakımından orta seviyelerde, bilgisayarları cok yormayan) Yönetim ve Yapılandırma Orta Seviye Zorlukta,

AVG Antivirüs, (Yönetim Paneli işlevsellik bakımından düşük seviyelerde, AVG Admin i bir sunucuya kurul business edition antivirusleri clientlere kurup, client üzerinden uzak yönetim IP adresine sunucunuzu belirttiğinizde, istemciler ve sunucular avg sunucusuna anında ekleniyor, daha sonra avg sunucusu üzerinden bağlanan istemcilere ayarlar yapabiliyorsunuz, UPDATE, KORUMA IZINLERI kullanıcının müdahale edip etmemesini istediğiniz, ve kolay anlaşılabilir reporlar çıkarabiliyorsunuz.

umarız, yönlenmenizde faydalı olabiliriz.

Gönderildi : 03/12/2012 17:30

(@fatihkaradut)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Nod32 yi yermedim ,aslında hak ettiği koltuğa oturttum.

Deneyimlere dayanarak bilgi aktarmak istedim.Ben bilgi işlem uzmanı yada

herhangi bir sertifikaya sahip değilim.15 yıldır bilişimle ilgileniyorum.

Son kullanıcıya hizmet veriyoruz.Bazen kurumsal işlerimiz de oluyor.

Server lara çok hakim değilim.Fakat bir çok işletim sistemi hakkında bilgiye sahibim.

Bir şirkette bilgi işlem departmanından fazla kullanıcı ve bilgisayarla haşır neşir oluyoruz.

Buda tecrübeyi beraberinde getiriyor.Nod32 yi 7 yıldır kullanıpta sorun yaşamadıysanız buna diyecek tek kelimem ya sorun yapacak virus saldırısı olmadı yada çok rahatsınız.

Nod32 nin Dünyada bellir bir sıralamaya gelmesi tek kelime ile reklam.Bana göre bir başarıya sahip degil.

Tuhaftır ev örneğinizi bende verecektim basit olur diye yazmadım.Ama şimdi yazayım;

Bahsettiğiniz üzere güzellikte bir ev yapıp para döktünüz.Hatta güvenlik görevlisi bile kiraladınız.Hırsız geldi bu adamı öldürdü zira öyle yapması lazım eve girmesi için.Bütün

paranız gitti..Hani demiştik ya virusu sisteme sızmadan etkisiz hale getirmek, işte nod32 

bunu yapamıyor.Logosundaki robot gibi orda öyle düşünüyor... 

Kimseyi yönlendirmek istemem seçim kullanıcıda.Ben nod32 ile Trend microyu aynı kefeye koyamam. 

Gönderildi : 03/12/2012 20:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Herkes farklı yoğurt yer farklı sever. Sizin programınızıda siz beğeniyorsunuz. Saygı duyarım. Şu anlık sorun yaşamadık umarım yaşamamda.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/12/2012 21:40

Sayfa 2 / 2
Paylaş: