Forum

unable to install t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

unable to install the certificate 0x800B0101

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
742 Görüntüleme
(@ahmetakbulut)
Gönderiler: 197
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

active directory sertifika sunucusu web arayüzünden kullanıcı sertifikası kurmaya çalışıyorum ( kullanıcı bilgisayarı domain dışında )

CA sertifikasını bilgisayara yüklediğimde sorunsuz olarak yüklüyor kullanıcı için request ettiğimde son aşamada ( install this certificate ) tıklandığında biraz bekliyor ve unable to install the certificate 0x800B0101 hatası veriyor..

bu sorunu nasıl aşabilirim?

sertifikayı domain controller üzerinde olusturdugumda olusturuyor.. fakat domain dışında bir bilgisayarda bunu yapamıyorum.. oluşan sertifikayı export edip domain dışındaki bilgisayara import ettiğimde sertifikanın geçerlilik tarihi uzun olmasına ramen sertifika geçerli değil veya süresinin dolduğunu söylüyor..

Gönderildi : 22/05/2011 19:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Domainde olmayan bu makinelerin trusted root certification authority bölümüne sizin ca root sertifikanızı yüklediniz mi ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/05/2011 00:33

(@ahmetakbulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yukarida söylediğim gibi ekledim. export ederekde ekledim browser danda ekledim

Gönderildi : 23/05/2011 19:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ahmet bey CA' ın root sertifikasını domain' de olmayan bilgisayarda trusted root certification authority bölümüne eklediniz değil mi ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/05/2011 19:45

(@ahmetakbulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet ekledim certificate services  rolünü kaldirip tekrar kurdum domain içerindeki bir bilgisayarda problem yok

domain dışındaki bir bilgisayara CA sertifikasını yüklediğimde hem otomatik olarak hemde güvenilen kök sertifikalara yüklememe ramen ca sertifikası için this certificate has expired or is not yet valid uyarisi aliyorum.. https://dc.domain.local/Certsrv adresine erişmek istediğimde domain içerisinde bir problem yok dışardan erişmek istediğimde var..   ca sertifikasını export edip domain dışındaki bilgisayara import etmeme ramen mmc den kontolünü sağladığım halde ca sertifikası için  this certificate has expired or is not yet valid  uyarısını veriyor..

Gönderildi : 24/05/2011 01:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

peki Ahmet bey bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum, bu durumda domain de olmayan makineleri zaman farkı olduğunu düşünüyorum.

Gönderildi : 24/05/2011 17:42

(@ahmetakbulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

araştırdığımda o hata mesajına karşılık aynı cevabı aldım fakat zaman dilimleri ve saatler nerdeyse saniyesine göre aynı..

windowsun time servisi client olarakda ayni isimde adlandirildiği için onca dökümanin içerisinde domain dişindaki bir bilgisayarin domain den saati nasil senrkonize edeceğini anlamadim.. bunun hakkinda bilgi verebilir misiniz?

Gönderildi : 24/05/2011 22:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

yapılmışı var 🙂

http://www.hakanuzuner.com/index.php/domainde-olmayan-makineler-icin-time-server-ayarlamak-ntp.html

ama sorun bu değil diyorsunuz !

Gönderildi : 24/05/2011 22:38

Paylaş: