Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] DNS

6 Yazılar
5 Üyeler
1 Likes
632 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

The DNS server was unable to complete directory service enumeration of zone pomem.local.  This DNS server is configured to use information obtained from Active Directory for this zone and is unable to load the zone without it.  Check that the Active Directory is functioning properly and repeat enumeration of the zone. The extended error debug information (which may be empty) is "". The event data contains the error.

SERVER 2003 ÜZERİNDE AD, DNS, DHCP, ISA 2006 KURULU VE DNS HATASI OLARAK EVENT ID:4004 HATA KODU VE hata kodunun verdiği mesaj da yukarıdaki gibi lütfen çözüm önerinizi bekliyorum

Gönderildi : 11/05/2011 18:18

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Çözüm için buraya bakın

https://learn.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/it-pro/windows-server-2008-R2-and-2008/cc735696(v=ws.10)?redirectedfrom=MSDN

Bu ileti 1 yıl önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Gönderildi : 11/05/2011 18:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Özetle DNS servisini yeniden başlatın, sorun çözülmez ise DNS loglarını incelemeniz gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/02/2023 14:26

(@omeryilmaz)
Gönderiler: 150
Estimable Member

Gönderen: @hakanuzuner

Özetle DNS servisini yeniden başlatın, sorun çözülmez ise DNS loglarını incelemeniz gerekli.

2011 tarihli konuyu hortlatmışsınız

Gönderildi : 02/02/2023 15:49

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4280
Co-Helper

Hakan abi bunu hort içün yapmıyor niyet diğer insanlardan çoğunlukla farklı.:) Forumda her konu isterse uzasın ama esaslı olsun ref üretebilsin gibi bir yaklaşımımız var o yüzden clone ve tekrarlardan nefret ediyoruz. 10 yıllık konu olsun isterse yeter ki bağlamı devam etsin gibi bir anlayış var Hakan abi ve dolayısıyla bizlerde.
Burada hort biraz şudur tarihe dikkat etmeden dün sorulmuş gibi çok eski bir şeye yanıt verirseniz bi gülme oluşur tabi 🙂 yoksa çok eski bir konuya referans olacak çözümünüzü paylaşabilir, aynı içerikte ki güncel soru, sorununuzla diriltebilirsiniz pek tabi ki hatta bu özellikle olsun istiyoruz. Malumunuz sık sık aramayı kullanın diyoruz bu tekrara düşmemek ve herkes için kolaylaştırmak içindir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/02/2023 17:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Selam, sağol İbrahim, aslında çok sevdiğim olaylar olunca bu oluyor, örnek google a bir hata kodu yazıyorum ve şak ÇözümPark çıkıyor, bizim platform diye demiyorum o süper kesin bir çözüm çıkar oradan diye dalıyorum. Misal burada güzel link verilmiş ama link aspx di yani eski idi, muhtemel 3-5 seneye birisi bu posta girerse yine link çalışsın diye önce link güncel link ile değiştirdim, sonra da yine link bir şekilde giderse diye link içeriğini özetledim.

Gerçekten normal insanlar değiliz 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/02/2023 17:59

Paylaş: