Forum

dosya sunucu ö...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

dosya sunucu önerileri

murat kaya
(@muratkaya)
Üye

Selam

Sistemimizde 2003 ent sp2 DC, 2003 ent SP1 ADC var (DC farklı bir sitede ve aramızda tek yönlü replikasyon problemi var) ve 500 clieant var bunlar 2000 sp4  xp sp1 xp sp2 ve xp sp3 yüklü. Birde dosya sunucusu kullanıyoruz dosya sunucumuzda şimdiye kadar 2003 ent edition, 2003 std edt kullandık sorunsuz fakat bi dönem 2008 std kullandık (sorun neden bilmiyorum,) bi müddet sonra dosya sunucusuna bağlı bütün clieantler kilitleniyodu baya donuyodu bilgisyarlar hiç bi işlem yapmıyodu dosya sunucusuyla bağlantısını koparınca düzeliyorlardı. Benzer sorunu 2003 std r2 kurdum ve bütün patcheri kurdum istisnasız benzer sorun ondada oldu inanılmaz yavaş bağlanıyodu clientlar. Neyse işin özeti sormak istediğim şu şimdi yeni bir dosya sunucusu kurmam gerekiyo ve bununhiç sorun çıkarmaması ve düzgün çalışması ve düzgün korunması gerekmekte ve performansıda ii olması gerekmekte yukarda bahsettiğim sisteme 2008 server kursam  sizce gene sorunlar yaarmıyım bahsettiğim sorunlar bu yüzden olabilirmi yoksa gene 2003 mü kuruyum. ayrıca dosya sunucusu için önereceğiniz eklentiler configurasyonlar toollar log yönetimi gibi şeyler varmı

 

Teşekkürler

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 06/05/2011 01:45
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

2008 Server ile herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız, önemli olan koşulların düzgün sağlanması. Network performans problemlerini Switching yaparak çözebilirsin, bunun için Vlan yapılar kurabilirsin. Sunucularını virüslere karşı güvene almalısın, ağ geçidinde muhakkak Av. taraması yapmalısın.

Dosya sunucusu üzerinde takip etmek istediğin basit işleri windows un log ve performans izleme araçları ile yapabilirsin, daha iyisini istiyorsan paraya kıyman gerekli.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/05/2011 02:05
Paylaş: