Forum

Domain e join olmuş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain e join olmuş client ları, group a taşıma.

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@ByGRaND)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bünyemizde Server 2003 Standart mevcut, Bu servera join olmuş 70 clientım daha önceden yapılandırma eksikli olarak tüm userlar localden administrators gruop una dahil edilmişler. Tüm Userlarımı server üzerinden Power Users group una dahil etmek istiyorum. Localden yapılabiliyor. Ama 70 client ı tektek dolaşıp önlerinde yapmaktansa tüm Userları server da Power Users Group una dahil etme imkanım olabilirmi.Yada Power Users Özelliklerini kapsıyan bir Groups olabilirmi ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 05/05/2011 02:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Otomatik işlemler ne kadar kolaylaştırıcı olsada admin hakkı olan kullanıcıyı user grubuna çekince outlook v.s. bazı programlarda sorun olamsı muhtemel bunları günde 5-6 tane müsait oldukça geçirmenizi öneririm.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/05/2011 02:59

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhaba,

Bünyemizde Server 2003 Standart mevcut, Bu servera join olmuş 70 clientım daha önceden yapılandırma eksikli olarak tüm userlar localden administrators gruop una dahil edilmişler. Tüm Userlarımı server üzerinden Power Users group una dahil etmek istiyorum. Localden yapılabiliyor. Ama 70 client ı tektek dolaşıp önlerinde yapmaktansa tüm Userları server da Power Users Group una dahil etme imkanım olabilirmi.Yada Power Users Özelliklerini kapsıyan bir Groups olabilirmi ?

Teşekkürler.

Rıza'ya katılıyorum. Bu tür işlemleri toplu olarak yapmaktan kaçınmalısınız. Ama illaki nasıl yapılacağını araştırmak, test etmek istiyorsanız DS Get komutunu inceleyebilirsiniz. Technet makalesini aşağıda sunuyorum. Saygılarımla.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc731202(WS.10).aspx

Gönderildi : 05/05/2011 03:05

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Sanırım dsget komutu ile bu işlem yapılabiliyor.Dsget komutu ile grup'ları çağırıp move işlemi yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 05/05/2011 03:05

(@ByGRaND)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Öncelikle İlgi ve bilgileriniz için teşekkür ediyorum.
DCde yazmış olduğum policylerden malumunuz administrators groupuna dahil olmuş clientlar etkilenmemektedir. Users groupuna çektiğimdede Paylaşım yapamamaktadırlar.Bu durumda en doğru groupun Power Users Groups u olduğunu düşünerekten böyle birşey yapmak istiyorum. bahsetmiş olduğnuz komut ile ilgili araştırmalarımı yapcağım.Fakat birebir clientların makinalarına geçip User Acounts bölümünden power users a çekmemle DC üzerinden çekmemde ne gibi bir fark varki outlook gibi program yada uygulamalarda sorun çıkartsın.
(Bilgi edinme amaçlı Sormaktayım.)
Ayrıca bildiğim kadarı ile dcget Server 2008 de etkin bir komuttur. Benim bünyemdeki OS Server 2003Standart.

Teşekkürler.

Gönderildi : 05/05/2011 03:18

Paylaş: