Forum

Server Administrato...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Administrator şifre sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
326 Görüntüleme
(@MuratArslan)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlar merhaba

Son 1 haftada yoğun olarak karşılaştığım bir sorunu sizle paylaşmak istiyorum ..

Windows 2003 Std. ve Windows 2008 Srv Ent işletim sistemi kurulu olan server lar da administrator şifreleri server lar açılamaz duruma geldi.

yani administrator şifrreleri ile server ları açamıyoruz.Ancak user veya başka kullanıcı varsa onlara oturum ları açıyoruz.Bu olay son 1 haftada 3-4 server yapımda meydana geldi.

Administrator şifrrlerimi resetleniyor veya bir virüs mü vardır anlayamadım ? Önerilerinizi bekliyorum ..

Teşekkürler..

Gönderildi : 03/05/2011 12:43

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Administrator şifreniz'in süresi 30gün içerisnde doluyor ve başka bir kullanıcı girip şifrenizi değiştiriyor olmasın?Sadece Admin user'inda mı oluyor bu durum?Ağınızı sniff edip Admin şifrenizide alıyor olabilirler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 03/05/2011 13:47

(@MuratArslan)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

sadece administrator kullanıcısında oluyor.

Server ın 1 tanesi 1 yıldır diğeri 3 yıldır çalışıyor 30 gün içerinde şifre değişmesi sıkıntısı olsa bu arada sıkça olması gerekiyor.

bu durum son 1-2 haftadır olmaya başladı.Diğer kullanıcılar şifreyi değiştirmesi zor çünkü user bağlanınca ticari prg açılıyor oturum da şifre değiştirmesi zor..

Durumu anlayamadım yani arkadaşlar ...

Gönderildi : 03/05/2011 14:06

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

İsterseniz sisteminizi bir taratın virus olup uzaktan şifrenizi değiştiriyor da olabilir.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 03/05/2011 14:41

Paylaş: