Forum

Evdeki Bilgisayarda...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Evdeki Bilgisayardan Okuldaki Server Bilgisayara Bağlanma

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,332 Görüntüleme
(@ferhatbaba)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Efendim başlıkta da bahsettiğim gibi evdeki bilgisayarımdan okuldaki server bilgisayardaki etki alanına bağlanmak istiyorum.Bunun için hangi program gerekli ne yapmam lazım.Eğer yardımda bulunursanız sevinirim.

ACİL CEVAP... 

Gönderildi : 20/04/2011 20:51

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

1- Burada sorulan soruların hepsi, kendi çerçevesinde acildir. Ayrıca belirtmeniz süreci hızlandırmaz.

2-  Evdeki bilgisayarınızın işletim sistemi nedir?

3- Okuldaki sistemde server işletim sistemi nedir?

4- Okuldaki sistemde, isa server , tmg, donanımsal firewall vb bir yapı var mı?

5- Uzak bağlantı konusuyla ilgili, ne anlama gelir gibi site içerisinde arama yaptınız mı?

Gönderildi : 20/04/2011 21:30

(@ferhatbaba)
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim.

Evimde Windows 7 Ultimate kullanıyorum.Okulumda ise Windows Server 2008 Enterprise R2 Bulunuyor.

Okulda, Isa server, tmg, donanımsal firewall gibi yapıda yok.

Çoğu siteyede baktım hiçbirinde doyurucu bilgi yok.Burada çözüm bulacağımı ümit ettim.

Gönderildi : 20/04/2011 21:48

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Okuldaki server ınız internete bağlımı, bağlıysa nasıl bağlanıyorsunuz? Değişik programlarla bağlanabilirsiniz bunlardan en klasik olanı remote desktop: server ınızda remote desktop ı açarsınız, internete modem ile bağlanıyorsanız server a NAT oluşturursunuz.

http://www.cozumpark.com/blogs/network/archive/2008/03/27/network-address-translation-nat.aspx

ADSL modeminiz varsa kullanım klavuzu veya internet sitesinden nasıl nat yapacağınıza bakabilirsiniz. 

Gönderildi : 20/04/2011 22:13

(@ferhatbaba)
Active Member
Konu başlatıcı

okuldaki bilgisayar internet bağlı 

Nasıl dediniz ama ben anlamadım??????????

linki inceleyeceğim 

Gönderildi : 20/04/2011 22:31

(@RecepKucukece)
Gönderiler: 4
Active Member

team viewer programini deneyebilirsiniz. programi evdeki bilgisayar ile server'a kurup, server tarafinda  sifre kismini sabitleyerek, surekli acik tutarsaniz istediginiz zaman evdeki bilgisayardan baglanabilirsiniz. 

en guvenli sekli ise, bir firewall yaplilandirmasina giderek, vpn kullanarak baglanmak olacaktir.

Gönderildi : 20/04/2011 23:07

(@ferhatbaba)
Active Member
Konu başlatıcı

Team viewer programını biliyorum ama benim istediğim bağlanmak değil, bağlanıp etki alanına girebilmek...

Gönderildi : 20/04/2011 23:23

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Paylaş: