Forum

İki adet 2003 serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İki adet 2003 server yüklü sunucum var iki sunucuyuda birbirlerine map'lemek?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@cemozturk)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

İki sunucum var ve ikisindede 2003 server işletim sisitemi yüklü, bunlardan bir tanesinde sql kurdum data server gibi olarak kullanacagım,ve bu sunucuda kullandırmak ıstedıgım programıda yükledim  diger sunucumuda terminal server olarak kullanmak istiyorum.terminal sunucuya baglanan personeli direk programın yuklu oldugu servera erısmesını ıstıyorum, 2008 de basardım ama 2003 de denedım olmadı.ilgi ve alaknız için şimdiden teşekür ederim.yarıdmlarınızı beklemekdeyim.

Gönderildi : 18/04/2011 14:29

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Asagidaki adimlari incelermisiniz

1-Terminal servere ne tur authentication verdiginizi kontrol edin. Eger dusuk guvenlik isterseniz   authentication modu secmeyin

2- Terminal serveri kurduktan sonra install moduna gecin :run-cmd-     user change /install komutunu girin

3-Programi kurduktan sonra odbc connection  kismindan DSN tabina gecin daha sonra SQL baglantisini dogrulayin. SQL sa hesabi size lazim olacak 

4-Programi administrator hesabi ile calistirin, Eger calistirabiliyorsaniz bu sunucuya remote desktop yapan herkes bu programi kullanabilir demek.

Kolay gelsin

Gönderildi : 19/04/2011 09:12

(@cemozturk)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür Ederim....sizin yöntemi ve kendi buldugum yöntemide deneyerek çözmüş oldum.sagolun...iyi çalışmalar...

Gönderildi : 12/09/2011 03:13

Paylaş: