Forum

Active Directory Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Kurulum

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@muratsert)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

60 bilgisayarlı bir sistemim var bu sistemi AD ile daha kullanışlı ve yönetilebilir bir sisteme çevirmek istiyorum.Ancak AD yi kurduktan sonra istediğim şu her kullanıcı kendi bilgisayarında admin yetkileri ile işlem yapabilsin ancak network üzerinde AD yetkileri ile işlem yapsın istiyorum bunun için AD yi nasıl kurmam gerekiyor ve yapılandırmada nelere dikkat etmem gerekli.

sistemde clientlar win xp pro, serverlar MS2003 ve MS2008 var, AD yi 2008 üzerinde çalıştırmak istiyorum 

Cevap ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/04/2011 15:35

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Merhaba Arkadaşlar,

60 bilgisayarlı bir sistemim var bu sistemi AD ile daha kullanışlı ve yönetilebilir bir sisteme çevirmek istiyorum.Ancak AD yi kurduktan sonra istediğim şu her kullanıcı kendi bilgisayarında admin yetkileri ile işlem yapabilsin ancak network üzerinde AD yetkileri ile işlem yapsın istiyorum bunun için AD yi nasıl kurmam gerekiyor ve yapılandırmada nelere dikkat etmem gerekli.

sistemde clientlar win xp pro, serverlar MS2003 ve MS2008 var, AD yi 2008 üzerinde çalıştırmak istiyorum 

Selam Mesut Hocamızın Burda Guzel bi Makalesı Var Okuyup Uyguluya bilirsiniz..

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/09/21/active-directory-makaleleri-windows-server-2003-zerine-active-directory-kurulumu-b-l-m-4.aspx

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 16/04/2011 16:18

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Selam Aleykum!

Eğer doğru anladıysam istiyorsunuz ki, userler kendi bilgisayarlarında Administrator yetkisi olsun.

Eğer yanlış hatırlamıyorsam, GPO`dan Restricted Groupsda Administrators grupuna Domain Users üye yaparsanız isteidyinizi etmiş olursunuz.

Ben tüm bir grupu üye edib denememişim, ama adi useri ilave ederek kullanmışım.

Başarılar!

Gönderildi : 17/04/2011 11:38

(@muratsert)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam deneyip senle paylaşacağım, Allah razı olsun

Gönderildi : 17/04/2011 12:49

(@umutunal)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Merhaba Arkadaşlar,

Bunun için bilgisayarı domaine aldıktan sonra kullanıcıya kendi bilgisayarında Local Users ve Groups bölümden Administrators grubuna eklemeniz yeterli olacaktır.

Gönderildi : 17/04/2011 17:38

Paylaş: